You are currently viewing Znamy skład Polaków na drużynówkę w Planicy. Stoch poza konkursem!
Trener Michal Doležal (fot. Julia Piątkowska)

Znamy skład Polaków na drużynówkę w Planicy. Stoch poza konkursem!

Bezpośrednio po zakończonym piątkowym konkursie indywidualnym w Planicy, trener Michal Doležal ogłosił skład reprezentacji Polski na zawody drużynowe. W sobotnich zmaganiach wystąpią Piotr Żyła, Andrzej Stękała, Jakub Wolny i Dawid Kubacki. Poza składem Biało-Czerwonych znalazł się Kamil Stoch.

 

W piątkowym konkursie indywidualnym po raz kolejny najlepszym Polakiem okazał się Piotr Żyła. Zawodnik z Ustronia po skoku na 239. metr zajął siódme miejsce. Drugim najlepszym Biało-Czerwonym był Jakub Wolny, który po skoku na 237. metr zajął dziesiąte miejsce. Wśród punktujących Polaków znalazł się również Dawid Kubacki, który zakończył piątkowy konkurs na szesnastej pozycji (230,0 m).

O ile występ w konkursie drużynowym Piotra Żyły, Dawida Kubackiego i Jakuba Wolnego wydawał się pewny, tak wybór czwartego reprezentanta nie był do końca jasny. Decyzja o tym, kto zajmie ostatnie wolne miejsce w konkursie drużynowym z pewnością nie należała do najprostszych. Mimo, że Kamil Stoch (212,0 m / 32. miejsce), w piątkowym konkursie indywidualnym zaprezentował się lepiej od Andrzeja Stękały (203,5 m / 36. miejsce), to właśnie skoczek z Dzianisza został powołany do ostatniego konkursu drużynowego w sezonie 2020/2021.

Spoglądając na dyspozycję obu zawodników nie jest to ogromne zaskoczenie, jednak z pewnością jest to decyzja odważna. Ostatni konkurs, w którym Kamil Stoch znalazł się poza składem w konkursie drużynowym miał miejsce 22 luteg0 2016 roku w Kuopio. Co ciekawe, skoczek z Zębu skakał w aż 29 z 30 konkursów, w których reprezentacja Polski stawała na pucharowym podium.

W Pucharze Narodów prowadzi reprezentacja Norwegii, druga ze stratą ponad 600 punktów jest Polska. Trzecie miejsce zajmują Niemcy z ponad 1300 punktową stratą do liderów. Konkurs drużynowy zaplanowany jest na sobotę, 27 marca. Seria próbna rozpocznie się o godzinie 9:00, a pierwsza seria punktowana o 10:00.

 

Anna Fergisz,
źródło: PZN

 

Dodaj komentarz