You are currently viewing Daniel André Tande stopniowo wybudzany ze śpiączki farmakologicznej

Daniel André Tande stopniowo wybudzany ze śpiączki farmakologicznej

Daniel André Tande w czwartek po upadku na skoczni w Planicy został wprowadzony w stan śpiączki farmakologicznej. Jak poinformował Norweski Związek Narciarski, dziś rano lekarze ze szpitala uniwersyteckiego w Lublanie zaczęli stopniowo wybudzać skoczka.

 

Najważniejsze informacje w sprawie zdrowia Daniela André Tande to fakt, że zawodnik nie uszkodził szyi ani kręgosłupa. Obyło się również bez żadnych urazów w mózgu zawodnika. Skoczek przebił płuco i złamał obojczyk, jednak jego sytuacja od czwartku była stabilna, a obrażenia, których doznał podczas upadku nie zagrażały jego życiu. 27-letni Tande w stan śpiączki farmakologicznej został wprowadzony po to, aby jego mózg oraz ciało odczuły jak najmniej stresu związanego z wypadkiem na skoczni. Optymistyczne prognozy lekarzy mają również odzwierciedlenie w rzeczywistości. Dziś rano w szpitalu w Lublanie zaczęto stopniowo wybudzać skoczka ze śpiączki farmakologicznej.

Dobre wiadomości przekazała również Guri Ranum Ekås. Lekarka norweskiej kadry podobnie jak specjaliści ze szpitala w słoweńskiej stolicy jest pełna optymizmu.  –  Wszystko idzie zgodnie z planem. Całkowita sytuacja obejmująca stabilne funkcje ciała, dobra odpowiedź na leczenie i satysfakcjonujące wyniki nowych badań w nocy, sprawia, że jest w dobrej pozycji na dzisiejszą stopniową pobudkę. Clas Brede Bråthen będzie z Danielem w szpitalu. Drużyna potrzebuje spokoju wokół całej sytuacji na tym etapie – czytamy w komunikacie Norweskiego Związku Narciarskiego. 

Więcej informacji wkrótce…

 

Weronika Brodowska,
Źródło: Hopplandslaget

 

Dodaj komentarz