You are currently viewing PŚ Pań Czajkowski: Sobotnia drużynówka odwołana, dwa konkursy w niedzielę!
Skocznie w Czajkowskim (fot. Pavel Semyannikov / LOC Chaikovsky)

PŚ Pań Czajkowski: Sobotnia drużynówka odwołana, dwa konkursy w niedzielę!

Drużynowe zawody Pucharu Świata kobiet w rosyjskim Czajkowskim podzieliły losy zespołowych zmagań mężczyzn w Planicy. Ze względu na zbyt silne podmuchy wiatru start rywalizacji kilkukrotnie przekładano, a ostatecznie tuż przed godziną 14:00 zmagania zostały ostatecznie odwołane. Organizatorzy zmagań postanowili jednak, że w niedziele odbędą się dwa konkursy, jeden drużynowy i jeden indywidualny.

 

Dzisiejsze zawody zostały odwołane, ponieważ wiatr był zbyt mocny i mógł stwarzać zagrożenie. Podmuchy oscylowały w granicach 6-10 m/s, a średnie podmuchy wynosiły 5 m/s. Prognozy pogody na niedzielę są nieco bardziej obiecujące, więc dzisiaj zdecydujemy jeszcze czy drużynowy konkurs na normalnej skoczni będzie mógł być przełożony na jutrzejszy poranek – poinformował tuż po odwołanych zawodach Miran Tepes pełniący funkcję asystenta dyrektora Pucharu Świata kobiet, Chiki Yoshidy.

Słowa Słoweńca potwierdziły się niecałą kilkadziesiąt minut później. Organizatorzy zawodów w porozumieniu z Międzynarodową Federacją Narciarską (FIS) postanowili przełożyć rywalizację drużynową na godzinę 5:00 rano (polskiego czasu). Zespołowe zmagania na normalnym obiekcie HS-102 będą się jednak składać tylko z jednej serii. O godzinie 7:00 odbędzie się jedna seria treningowa na dużym obiekcie HS-140, a godzinę później rozpocznie się finałowy konkurs indywidualny kobiet z udziałem 30 najwyżej sklasyfikowanych zawodniczek w PŚ (obecnych na miejscu).

Przypomnijmy, że w dzisiejszej rywalizacji drużynowej na normalnym obiekcie Śnieżynka (K-95 / HS-102) miało wziąć udział dziewięć zespołów. Najważniejsza narciarska batalia miała się odbyć pomiędzy liderującymi w Pucharze Narodów Austriaczkami, a znajdującymi się tuż za nimi Słowenkami. W Rosji nie startują Polki, ponieważ u jednej z naszych reprezentantek został wykryty koronawirus, który niestety całej grupie uniemożliwił wyjazd do Rosji.

Poza finałową batalią o Puchar Narodów, wciąż nierozstrzygnięte są też losy klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Prowadzi w niej Japonka Sara Takanashi (826 pkt), jednak tuż za nią jest Słowenka Nika Kriznar (811 pkt). Teoretyczne szanse na końcowy triumf ma także Austriaczka Marita Kramer (760 pkt). Dodajmy, że ostatnia zawodniczka z tej trójki, jest z kolei wyraźną liderką rosyjskiego turnieju Blue Bird, w którym zgromadziła już 733,3 punktu. Drugie miejsce zajmuje Takanashi (688,9 pkt), a trzecie Kriznar (673,8 pkt).

Aktualna klasyfikacja PŚ i PN Pań oraz terminarz sezonu 2020/2021 >>>
Aktualna klasyfikacja Russian Tour Blue Bird 2021 >>>

 

Nowy program niedzielnych zmagań kobiet w Czajkowskim (polski czas):

  • 28 marca 2021 r. (niedziela):
    • 05:00 – jednoseryjny konkurs drużynowy, HS-102 (Eurosport 1, Eurosportplayer.com),
    • 07:00 – jedna seria oficjalnego treningu, HS-140,
    • 08:00 – dwuseryjny konkurs indywidualny, HS-140 (Eurosport 1, Eurosportplayer.com).

Tekstowa relacja LIVE będzie dostępna na SkokiPolska.pl (poniżej) oraz na naszym Twitterze.

 

Bartosz Leja,
informacja własna

 

Dodaj komentarz