You are currently viewing PK Czajkowski: Zniszczoł wygrywa pierwszy konkurs, Hula też na podium!
Aleksander Zniszczoł (fot. Evgeniy Votintsev)

PK Czajkowski: Zniszczoł wygrywa pierwszy konkurs, Hula też na podium!

Zwycięstwem Aleksandra Zniszczoła zakończył się pierwszy z dwóch zaplanowanych na dzisiejszy dzień konkursów Pucharu Kontynentalnego na dużej skoczni Śnieżynka (HS-140) w rosyjskim Czajkowskim. Na podium zameldował się także Stefan Hula.

 

Rywalizacja toczyła się w dość loteryjnych warunkach, przy wietrze od 0,2 do 2,1 m/s pod narty. Zawodnicy rywalizowali z 8. oraz 7. platformy startowej.

Na półmetku rywalizacji prowadził Austriak Elias Medwed, który po skoku na 135,5 metra otrzymał łączną notę 111,4 punktu. Drugi, ze stratą 3,4 punktu był Maciej Kot, który uzyskał 132,5 metra, a trzeci kolejny z reprezentantów Austrii, Manuel Fettner (125,5 m). Kolejne lokaty zajmowali Maximilian Steiner (128,0 m), Aleksander Zniszczoł (122,5 m) i Daniel Tschofenig (128 m).

Bardzo dobrze zaprezentowali się również pozostali reprezentanci Polski, którzy pewnie awansowali do rundy finałowej. Oprócz wspomnianych Kota i Zniszczoła, lokaty w czołowej dziesiątce zajmowali również ósmy Stefan Hula (124,5 m), a także dziewiąty Tomasz Pilch (126,0 m). Na trzynastym miejscu plasował się Paweł Wąsek (117,5 m).

W rundzie finałowej słabszy skok oddał Paweł Wąsek, który lądując na  109. metrze spadł na 28. lokatę. Pozostali Polacy utrzymali poziom z pierwszej serii. Świetnymi lotami popisali się Tomasz Pilch (141,5 m), Stefan Hula (142,5 m) oraz Aleksander Zniszczoł (140,5 m). Pilch zdołał się przesunąć z dziewiątej na ósmą Lokatę, a Hula i Zniszczoł zaatakowali miejsca na podium. Ten pierwszy ostatecznie ukończył zawody na trzecim stopniu podium, podczas gdy Zniszczoł zdołał zwyciężyć w zawodach. Między nimi, na drugim stopniu podium uplasował się jeszcze Manuel Fettner (140,5 m). Drugiej pozycji nie utrzymał za to Maciej Kot, którego 124 metry w rundzie finałowej spowodowało spadek na siódmą lokatę.

W czołówce klasyfikacji generalnej Pucharu Kontynentalnego 2020/2021 nie zaszły istotne zmiany. Już wcześniej triumf w tegorocznym cyklu zapewnił sobie nieobecny w Rosji Austriak Markus Schiffner (794 pkt), który wyprzedza swoich rodaków Urlicha Wohlgennanta (661 pkt) oraz Manuela Fettnera (516 pkt). Najlepszy z Polaków, Aleksander Zniszczoł zajmuje piątą lokatę (482 pkt) i w dzisiejszym finałowym konkursie stanie przed szansą na wskoczenie do czołowej trójki "generalki".

Przypominamy, że pierwszy z konkursów miał zostać rozegramy wczoraj, jednak z powodu zbyt silnych podmuchów wiatru został przełożony na dzisiaj. O godzinie 14:30 początek drugiego, finałowego konkursu narciarskiej "drugiej ligi".

 

Łukasz Serba,
informacja własna

 

Dodaj komentarz