You are currently viewing Mistrzostwa Rosji: Kornilov i Avvakumova ze złotem w Czajkowskim
Denis Kornilov (fot. Julia Piątkowska)

Mistrzostwa Rosji: Kornilov i Avvakumova ze złotem w Czajkowskim

Miniony weekend w słoweńskiej Planicy oraz Czajkowskim, oficjalnie zakończył międzynarodowe zmagania w skokach narciarskich w sezonie 2020/2021. Niektóre reprezentacje wciąż czekają jednak jeszcze konkursy mistrzostw kraju. Dziś na normalnej skoczni w Czajkowskim (HS-102) zmierzyli się Rosjanie oraz Rosjanki.

Kornilov najlepszy, absencja Nazarova

W rywalizacji mężczyzn, pod nieobecność Mikhaila Nazarova, który postanowił odpuścić zawody na normalnym obiekcie, górą okazał się być doświadczony 34-letni Denis Kornilov, który oddał skoki na 101 oraz 93 metry, co dało mu łączną notę 222,3 punktu. Tuż za nim, ze stratą ośmiu punktów uplasował się zdolny rosyjski junior Danil Sadreev, który uzyskał 90 oraz 93 metry. Dopiero na najniższym stopniu podium rywalizację ukończył skonfliktowany z rodzimą federacją Evgeniy Klimov, osiągając 92,5 oraz 93,5 metra i tracąc do Kornilova 11,4 punktu.

Kolejne lokaty zajęli doświadczony Roman Sergeevich Trofimov (87,5 / 92,5 m), Mikhail Maksimochkin (98,0 / 90,0 m), a czołową szóstkę zamknął Kiril Kotik (90,5 / 85,0 m). Na starcie pojawiło się łącznie aż 53 zawodników.

Avvakumova nokautuje krajowe rywalki

Wśród kobiet pewne zwycięstwo odniosła najbardziej doświadczona w żeńskim gronie, 29-letnia Irina Avvakumova. Siódma zawodniczka minionego sezonu Pucharu Świata uzyskała 86,5 oraz 96 metrów, gromadząc 202,4 punktu. Druga, ze stratą aż 30,5 punktu była Sofia Tikhonova (83,5 / 80,0 m), a trzecia Irma Makhinia (80,5 / 82,5 m).

Tuż za podium zawody ukończyła Ksenia Kablukova (82,0 / 79,5 m), piąta była Mariia Iakovleva (83,5 / 76,0 m), a szósta Adelina Ibragimova (76,5 / 81,5 m). W rywalizacji wzięło udział 28 skoczkiń.