You are currently viewing Niemki z nowym trenerem, to znany skoczek. „Zadaniem jest powrót do światowej elity”
Maximilian Mechler (fot. DSV)

Niemki z nowym trenerem, to znany skoczek. „Zadaniem jest powrót do światowej elity”

W trakcie tegorocznych Mistrzostw Świata w narciarstwie klasycznym w Oberstdorfie dowiedzieliśmy się, że po zakończeniu zimowego sezonu, trener żeńskiej reprezentacji Niemiec w skokach narciarskich Andreas Bauer, przestanie pełnić swoją funkcję. Dzisiaj Niemiecki Związek Narciarski (DSV) ogłosił nazwisko jego następcy.

 

Niemiecki Związek Narciarski poinformował dziś, że nowym trenerem żeńskiej reprezentacji Niemiec został Maximilian Mechler. 37-letni były skoczek, a w ostatnich latach klubowy szkoleniowiec niemieckiego zaplecza, zastąpi na tym stanowisku Andreasa Bauera. 57-latek postanowil zrezygnować ze swojej funkcji ze względu na inny projekt, który uniemożliwiłby mu wykonywanie swoich trenerskich obowiązków.

Maximilian Mechler jest byłym wicemistrzem świata w lotach narciarskich w drużynie z 2012 roku. Na podium zawodów Pucharu Świata wskoczył tylko raz, w 2003 roku w Lillehammer. Swoją karierę zakończył w 2014 roku i od tego czasu pracuje jako trener. Ostatnio zajmował się żeńską kadrą B w skokach narciarskich. Mechler będzie wspierany przez trenerów Christiana Brudera i Thomasa Juffingera.

Nie mogę się doczekać nowych zadań i pracy z zespołem. Andreas Bauer wykonał znakomitą pracę w ciągu ostatnich dziesięciu lat, a także uwieńczył swoją erę sukcesów złotem w konkursie drużyn mieszanych na Mistrzostwach Świata w Oberstdorfie. Andi zostawia za sobą wielki, milowy krok. Tym bardziej dziękuję działaczom za zaufanie, jakim mnie obdarzyli. Bardzo się cieszę i podejmę wyzwanie z pełnym zaangażowaniem – mówi Mechler i dodaje: – Moim zadaniem będzie powrót naszych zawodniczek do absolutnej światowej elity tak szybko, jak to tylko możliwe.

Przypomnijmy, że po latach sukcesów w Pucharze Świata, miniona zima nie była dla Niemek aż tak udana. W indywidualnej klasyfikacji najwyżej notowaną podopieczną trenera Bauera była dziewiąta Katharina Althaus, a w Pucharze Narodów Niemki zajęły dopiero piąte miejsce. – Chcemy dać drużynie nowy impuls, aby w najbliższych latach nasza drużyna powróciła na szczyt – dodaje dyrektor sportowy DSV, Karin Orgeldinger.

 

Magdalena Ostrowska,
źródło: DSV

 

Dodaj komentarz