You are currently viewing Młodzi reprezentanci Niemiec kończą przygodę ze skokami narciarskimi
Alina Ihle (fot. Klaus Purucker)

Młodzi reprezentanci Niemiec kończą przygodę ze skokami narciarskimi

Mając w perspektywie sezon olimpijski 2021/2022, póki co żadna ze skoczkiń, ani żaden ze skoków ze ścisłej światowej czołówki, nie zdecydowali się na zakończenie sportowej kariery. Nie brakuje za to rozstań ze skokami narciarskimi wśród postaci drugoplanowych. Tym razem narty na kołku postanowili zawiesić młodzi reprezentanci Niemiec – Alina Ihle oraz Tim Hettich.

 

18-letnia Alina Ihle poinformowała o zakończeniu przygody z nartami skokowymi na swoim profilu na Instagramie. „Z ciężkim sercem i ograniczeniami zdrowotnymi, postanowiłam zakończyć karierę. To już 10 lat pełnych emocji, wzlotów i upadków. Jestem jednak wdzięczna za każdą sekundę spędzoną w tym sporcie” – napisała zawodniczka klubu SV Biberau, która ma za sobą poważną kontuzję lewej stopy z 2019 roku.

Młoda reprezentantka naszych zachodnich sąsiadów już od najmłodszych lat prezentowała dość obiecujący talent. Już w swoim międzynarodowym debiucie w zawodach FIS Schüler Grand Prix w Ruhpolding w 2014 roku (nazywanych nieoficjalnymi mistrzostwami świata dzieci), jako 11-latka zajęła trzecie miejsce. Rok później wygrała trzy krajowe konkursy dzieci w Rastbüchl, a później zadebiutowała w mocno obsadzonych konkursach Alpen Cup w Klingenthal, w których zajęła 22. miejsce. W 2018 roku trzykrotnie wskoczyła w zawodach tego cyklu na podium. Zaczęła od trzeciego miejsca w Klingenthal, później było drugie i pierwsze w miejscowości Pohla.

W czasie swojej narciarskiej przygody zanotowała też starty w zawodach FIS Cup, a także w Pucharze Kontynentalnym. W obu tych cyklach, najwyżej plasowała się na piątej pozycji. Odpowiednio w Rasnovie (15 i 16 września 2018 r.) oraz Notodden (14 grudnia 2018 r.). W styczniu 2019 roku wzięła też udział w Mistrzostwach Świata Juniorów w Lahti, zajmując tam indywidualnie 34. miejsce. W lutym dostała szansę startu w kwalifikacjach do zawodów Pucharu Świata w Oberstdorfie, jednak uplasowała się na 41. pozycji, tuż za grupą premiowaną awansem. Jej ostatni międzynarodowy występ miał miejsce 28 lutego tamtego roku, podczas FIS Cup w Oberhofie, gdzie zajęła 19. lokatę.

Na rozstanie się z koronną dyscypliną sportu, zdecydował się także 18-letni Tim Hettich. Niemiec reprezentujący Ski Team Schonach-Rohrhardsberg, swoje pierwsze kroki na międzynarodowej arenie stawiał 20 sierpnia 2011 roku w Bad Griesbach. Wówczas w mocno obsadzonym konkursie dzieci zajął 38. lokatę.

W zawodach Alpen Cup po raz pierwszy pojawił się 17 lutego 2018 roku w Kranju, zajmując tam odległą 57. pozycję. Łącznie wystartował w 17 konkursach tej rangi. Najlepiej poradził sobie w lutym tego roku w Ramsau, plasując się na 15. miejscu. W tym samym miesiącu zanotował swojej jedyne starty w zawodach FIS Cup, jednak w Oberhofie plasował się na przełomie piątej i szóstej dziesiątki. "Po wspaniałej zabawie, z wzlotami i upadkami, pora się pożegnać. Nawet jeśli jest to trudne, muszę zakończyć rozdział" - skwitował na swoim instagramowym profilu.

 

Bartosz Leja,
źródło: skispringen-news.de / Instagram

 

Dodaj komentarz