You are currently viewing Wstępne kadry USA na przyszły sezon. Powrót Kevina Bicknera
Kevin Bickner (fot. Julia Piątkowska)

Wstępne kadry USA na przyszły sezon. Powrót Kevina Bicknera

Amerykanie zdecydowali o wstępnych składach kadr w skokach narciarskich na sezon 2021/2022. Najbardziej istotną informacją wydaje się być powrót do północnoamerykańskiej ekipy Kevina Bicknera, który wcześniej postanowił zrobić sobie rok przerwy od koronnej dyscypliny sportu.

 

Bickner wraca do gry

Amerykańska kadra narodowa mężczyzn będzie liczyć sześć, a kobiet osiem osób. Dodatkowo, działacze zza Oceanu postanowili utworzyć kadry juniorskie kobiet i mężczyzn. Z ekipą w dalszym ciągu współpracować będzie dwóch kanadyjskich zawodników – Mackenzie BoydClowes oraz Matthew Soukup.

W gronie skoczków, którzy znaleźli się w kadrze na sezon 2021/2022 widnieje nazwisko Kevina Bicknera, jednego z największych nieobecnych minionego sezonu. Rekordzista Stanów Zjednoczonych w długości lotu (244,5 metry) nie pojawił się w międzynarodowych zawodach od ponad roku. Sam argumentował przerwę brakiem dostatecznego przygotowania, na które ogromny wpływ miała pandemia koronawirusa. 24-latek postanowił jednak wznowić treningi i nie w głowie mu zakończenie kariery.

Oprócz Bicknera w kadrze znaleźli się także Erik Belshaw, Decker Dean, Patrick Gasienica, Casey Larson oraz Andrew Urlaub. W tym sześcioosobowym gronie, największy potencjał w całym sezonie zaprezentowali Larson (jedyny Amerykanin sklasyfikowany w Pucharze Świata), a także Dean, który zameldował się na podium w jednym konkursie Pucharu Kontynentalnego.

Podobnie jak w poprzednich latach, z amerykańską ekipą współpracować będzie dwóch kanadyjskich zawodników - Mackenzie Boyd-Clowes, dla którego zeszły sezon był najlepszy w karierze oraz Matthew Soukup, który w sezonie 2020/2021 był drugim punktującym w PŚ zawodnikiem z Kraju Klonowego Liścia. Szkoleniowcem północnoamerykańskiego teamu pozostanie Słoweniec Bine Norčič.

 

Amerykanki bez wielkich gwiazd

Ośmioosobową żeńską ekipę tworzyć będą z kolei: Annika Belshaw, Jillian Highfill, Anna Hoffmann, Paige Jones, Cara Larson, Samantha Macuga, Logan Sankey oraz najbardziej doświadczona w tym gronie 27-letnia Nina Lussi. W minionym sezonie żadnej z powołanych zawodniczek nie udało się zdobyć choćby punktu do klasyfikacji Pucharu Świata. Mimo tego nadal będą one trenować pod okiem byłego skoczka, Andersa Johnsona.

Warto zaznaczyć, że w niedawno decyzję o zakończeniu kariery sportowej podjęła jedna z najwybitniejszych skoczkiń w historii, pierwsza zdobywczyni Kryształowej Kuli Sarah Hendrickson, a Tara Geragthy-Moats, która łączyła karierę skoczkini narciarskiej oraz dwuboistki, podjęła decyzję o zajęciu się biathlonem.

Utworzone zostały również kadry juniorskie kobiet i mężczyzn, o których sile stanowić będą: Jason Colby, Hunter Gibson, Stewart Gundry, Shane Kocher, Landon Lee (wśród mężczyzn), a także Rachael Haerter, Josie Johnson, Elise Loescher, Macey Olden oraz Adeline Swanson.

Ostateczny podział kadr zostanie ustalony jesienią 2021 roku.

 

Skład amerykańskiej kadry narodowej mężczyzn na sezon 2021/2022:

 • Erik Belshaw (ur. 2004 r.),
 • Kevin Bickner (1996),
 • Decker Dean (2000),
 • Patrick Gasienica (1998),
 • Casey Larson (1998),
 • Andrew Urlaub (2001).

Skład amerykańskiej kadry narodowej kobiet na sezon 2021/2022:

 • Annika Belshaw (ur. 2002 r.),
 • Jillian Highfill (2004),
 • Anna Hoffmann (2000),
 • Paige Jones (2002),
 • Cara Larson (2000),
 • Nina Lussi (1994),
 • Samantha Macuga (2001),
 • Logan Sankey (1998).

 

Łukasz Serba,
źródło: usanordic.org

 

Dodaj komentarz