You are currently viewing Kolejny Niemiec kończy karierę. Wywalczył juniorski medal razem z Wellingerem
Paul Winter (fot. Julia Piątkowska)

Kolejny Niemiec kończy karierę. Wywalczył juniorski medal razem z Wellingerem

Kolejny reprezentant Niemiec postanowił zakończył karierę skoczka narciarskiego. Tym razem o odwiedzeniu nart na kołek zdecydował się drużynowy wicemistrz świata juniorów sprzed sześciu lat, Paul Winter. 23-latek nie zamierza jednak całkowicie rozstawać się ze swoją koronną dyscyplina sportu.

 

O zakończeniu przygody Paula Wintera z nartami skokowymi, poinformował klub narciarski w Willingen. – Całkowicie rzuciłem skoki narciarskie jako zawodnik. Nie chcę być już także przedskoczkiem – przyznał 23-latek, który jeszcze w wieku juniorskim był określany bardzo obiecującym sportowym talentem. I jako młody chłopiec faktycznie odnosił sukcesy w lokalnej i ogólnokrajowej rywalizacji.

Po raz pierwszy w zawodach FIS Cup pojawił się w marcu 2013 roku w Oberstdorfie, jednak zajął wówczas odległe 53. miejsce. Na swoje pierwsze, i jak się później okazało jedyne podium w „trzecioligowych” zmaganiach, musiał poczekać do grudnia 2017 roku. Wtedy to zajął trzecie miejsce w norweskim Notodden. Wcześniej czterokrotnie meldował się na podium zawodów Alpen Cup, w tym dwukrotnie na jego najwyższym stopniu.

Do największych sukcesów Paula Wintera można zaliczyć z pewnością dwa drużynowe medale imprez mistrzowskich. Pierwsze srebro wywalczył w Zimowym Olimpijskim Festiwalu Młodzieży Europy w rumuńskim Rasnovie w 2013 roku. Drugie, cenniejsze, zapisał na swoim koncie podczas Mistrzostw Świata Juniorów w 2015 roku w kazachskich Ałmatach. Wówczas w niemieckiej drużynie towarzyszyli mu Martin Hamann, Sebastian Bradatsch, a także późniejszy mistrz olimpijski, Andreas Wellinger. Winter indywidualnie uplasował się wówczas na 20. miejscu, czyli o dziesięć lokat niżej, niż w trakcie poprzedniego juniorskiego czempionatu we włoskim Val di Fiemme.

Urodzony w Sangerhausen zawodnik czterokrotnie próbował też swoich sił w kwalifikacjach do zawodów Pucharu Świata, jednak ani razu nie udało mu się pomyślnie przebrnąć eliminacji. Pięciokrotnie powiodło mu się za to w cyklu Letniego Grand Prix, w którym dwukrotnie zapunktował, zajmując 69. miejsce w klasyfikacji generalnej w 2014 roku. Niemiec zdobywał też punkty w letniej i zimowej odsłonie Pucharu Kontynentalnego, jednak w jego sportowej drodze zabrakło wyraźnych indywidualnych sukcesów w zawodach wyższej rangi. - Nie wszystkim udaje się wykonać skok na szczyt - przyznał jego pierwszy trenerm Jörg Pietschmann.

Winter planuje zająć się teraz trenowaniem dzieci i młodzieży w rodzimych strukturach narciarskich. 

 

źródło: weltcup-willingen.de

 

Dodaj komentarz