You are currently viewing Wokół Skoczni #95: Żyła u Wojewódzkiego, najkrótszy skok Kriznar i plastrony od Nousiainena
Piotr Żyła ze złotym medalem w Oberstdorfie (fot. Julia Piątkowska)

Wokół Skoczni #95: Żyła u Wojewódzkiego, najkrótszy skok Kriznar i plastrony od Nousiainena

Wiosna rozkręca się bardzo powoli, jednak nie oznacza to, że zwolnili skoczkowie i skoczkinie. Niektórzy wrócili już nawet na skocznię, rozpoczynając przygotowania do sezonu olimpijskiego. Większość korzysta jednak z czasu, w którym może twardo stąpać po ziemi… Witajcie w kolejnym wydaniu „Wokół Skoczni”. Ciekawi co słychać w skokowym świecie? Zapraszamy!

 

Żyła na maturze?

W najbliższych dniach nasze myśli będą w dużej mierze z maturzystami, którzy przystępują do wyzwań związanych z egzaminem dojrzałości. Na jedną z sal egzaminacyjnych zawitał ostatnio nawet Piotr Żyła, który jednak maturę ma już za sobą. Chcielibyście mieć mistrza świata w swojej komisji egzaminacyjnej?

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Piotr Żyła (@piotr_zyla_official)

 

Żyła u Wojewódzkiego

Już dzisiaj Piotra Żyłę obejrzymy w zupełnie innym wydaniu. Polski skoczek, wraz z aktorem Maciejem Stuhrem, będzie gościem programu Kuby Wojewódzkiego. Znając poczucie humoru całej trójki, zapowiada się dobre show! Start od 22:30 w TVN.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Piotr Żyła (@piotr_zyla_official)

 

Lanišek w swoim żywiole

Poza czasem na rozrywkę, polscy skoczkowie wrócili już oczywiście do treningów. Nie śpią jednak także i rywale. Charakterystyczne podskoki ze sztangą zaprezentował lider Słoweńców, Anže Lanišek. Czy taki rodzaj treningu, Wam też skojarzył się z ksywką 25-letniego skoczka?

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Anze Lanisek (@anzelanisek)

 

Damjan szusuje… po piasku

Starszy kolega Laniska po fachu, Jernej Damjan, postawił w ostatnim czasie na rodzinne wakacje w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, gdzie spróbował swoich sił w sandboardingu. 37-letni skoczek nie został ujęty w proponowanych składach słoweńskich kadr na sezon 2021/2022... Czyżby zbliżała się nieunikniona decyzja narciarskiego "weterana"? A może Damjan nabiera sił przed kolejnymi sportowymi wyzwaniami?

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Jernej Damjan (@jernejdamjan)

 

Najkrótszy skok Križnar

Na skocznię powróciła za to zdobywczyni Kryształowej Kuli w minionym sezonie, Nika Križnar. I podobnie jak polskie zawodniczki, postanowiła skorzystać z nieco mniejszego obiektu. O ile jednak nasze reprezentantki pojawiły się w Szczyrku na 40-metrowej skoczni, to Słowenka podjęła się (pod)skoku na zaledwie 8-metrowym obiekcie w Žiri. Wyzwanie #shortestjump można uznać za zaliczone!

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Women ski jumping team (@7keels)

 

Kudłaty kibic

Dodajmy, że liderka słoweńskiej kadry kobiet wspierana jest przez wyjątkowego... i eleganckiego kibica.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Nika Križnar (@nika.kriznar)

 

Mokra Włoszka

Jeszcze ciekawszą sportową propozycją wydaje się wyczyn Lary Malsiner. 21-letnia Włoszka zjazd na nartach zakończyła... w wodzie. "Nigdy, przenigdy nie zapominaj o dobrej zabawie. Bez względu na to, jak profesjonalny jesteś i jak poważne jest twoje życie" - przypomina reprezentantka Italii. Po prostu musicie to zobaczyć!

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Lara Malsiner (@lara.malsiner)

 

Malsiner zakończyła karierę

Nieco odmienny humor ma zapewne w ostatnich dniach starsza siostra Lary, Manuela Malsiner. Trapiona kontuzjami włoska zawodniczka postanowiła wczoraj zakończyć sportową karierę. 23-latka, która cztery lata temu została mistrzynią świata juniorek, w sentymentalnym przeglądzie zdjęć podsumowała swoją narciarską przygodę.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Manuela Malsiner (@manuelamalsiner)

 

Lundby na rzecz praw kobiet

Zapomnieć o sobie nie daje Maren Lundby. Aktywnie działająca na rzecz równouprawnienia skoczkini narciarska, włączyła się w ciekawą akcję Organizacji Narodów Zjednoczonych. Norweżka wraz z wieloma kobietami została bohaterką wystawy fotograficznej, ukazującej panie w (stereotypowo )"nietypowych" dla nich zawodach. W ten sposób kobiety chcą przełamywać bariery istniejące w wielu dziedzinach, w tym w sporcie i na rynku pracy. Lundby znalazła się obok policjantek, astronautek, pilotek samolotów, czy przedstawicielek świata polityki. Więcej o projekcie "Not A Woman’s Job?" przeczytacie TUTAJ.

 

Nousiainen rozdaje plastrony

Na koniec przekazujemy Wam wyjątkową gratkę, którą przygotował dla kibiców Eetu Nousiainen. 24-letni skoczek chce rozdać swoim fanom na Instagramie plastrony, w których startował na tegorocznych Mistrzostwach Świata w Oberstdorfie. Jesteście chętni? Szczegóły w poście dodanym przez Fina.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Eetu Nousiainen (@eetunousiainenofficial)

 

zebrał Bartosz Leja,
źródło: Instagram / Facebook

 

Dodaj komentarz