You are currently viewing Znamy składy reprezentacji Francji na sezon olimpijski. Bez kadry A mężczyzn
Julia Clair (fot. Julia Piątkowska)

Znamy składy reprezentacji Francji na sezon olimpijski. Bez kadry A mężczyzn

Francuski Związek Narciarski (FFS) ogłosił składy reprezentacji kobiet i mężczyzn w skokach narciarskich na olimpijski sezon 2021/2022. Grupa skoczkiń liczyć będzie cztery zawodniczki, podczas gdy grupa mężczyzn składać się będzie z siedmiu skoczków.

 

Przez niewystarczająco dobry poziom francuskich zawodników, francuscy działaczy zdecydowali się nie powoływać kadry A mężczyzn. Ekipa oznaczona literką B, będzie się za to składać z pięciu skoczków. W tym gronie znaleźli się Trójkolorowi znajdujący się u progu seniorskiego kariery, czyli: Alessandro Batby, Mathis Contamine, Valentin Foubert, Jonathan Learoyd oraz Jack White. Pierwsza trójka rywalizowała w zeszłym sezonie w zawodach Pucharu Świata, jednak żadnemu z nich nie udało się zapunktować. Learoyd, który w swojej karierze już dwukrotnie zdobywał punkty w zawodach Pucharu Świata, wraca do rywalizacji po problemach zdrowotnych, które uniemożliwiły mu starty w minionym sezonie. White z kolei, w sezonie 2020/2021 skupiał się głównie na rywalizacji w zawodach niższej rangi. Szkoleniowcem ekipy pozostanie Czech, David Jiroutek.

W skład męskiej ekipy juniorów wchodzić będą z kolei Enzo Milesi oraz Jules Chevret. Przypominamy, że decyzję o zakończeniu kariery podjął na początku kwietnia inny francuski skoczek Paul Brasme.

Dużo większe nadzieje Francuzi pokładają w ekipie kobiecej, której kadrę narodową tworzyć będą dwie skoczkinie - doświadczona Julia Clair, a także mająca za sobą najlepszy sezon w karierze Joséphine Pagnier. Ta pierwsza, miniony sezon Pucharu Świata kobiet, zakończyła na 18. miejscu, podczas gdy 20-letnia Pagnier na miejscu 22. Zawodniczka Rosioux-Club Chaux-Neuve aż trzykrotnie zajmowała lokaty w czołowej "10" pucharowych konkursów, a także zdobyła srebrny medal podczas juniorskiego czempionatu w Lahti, ulegając tylko Norweżce Thei Minyan Bjoerseth. Oprócz wspomnianej dwójki, treningi z kadrą narodową odbywać będą również 24-letnia Océane Avocat Gros, która znalazła się w kobiecej kadrze B oraz 14-letnia Lilou Zepchi, nominowana do jednoosobowej kadry juniorek.

Dodajmy też, że oprócz wspomnianego Brasme, z czynnego zajmowania się skokami narciarskimi zrezygnowała również brązowa medalistka Mistrzostw Świata Juniorek z 2018 roku, Lucile Morat.

 

Skład francuskiej kadry A:

Kobiety: Julia Clair (ur. 1994 r.), Joséphine Pagnier (2002).

 

Skład francuskiej kadry B:

Kobiety: Océane Avocat Gros (1997).

Mężczyźni: Alessandro Batby (2001), Mathis Contamine (2001), Valentin Foubert (2002), Jonathan Learoyd (2000), Jack White (2001).

 

Skład francuskiej kadry juniorskiej:

Kobiety: Lilou Zepchi (2006).

Mężczyźni: Jules Chervet (2003), Enzo Milesi (2003).

 

Łukasz Serba,
źródło: FFS.fr

 

Dodaj komentarz