You are currently viewing Najmłodsi skoczkowie i skoczkinie otworzyli letni sezon w Chochołowie
BGK Ski LOTOS Cup na skoczniach w Chochołowie (fot. KS Chochołów)

Najmłodsi skoczkowie i skoczkinie otworzyli letni sezon w Chochołowie

Najmłodsi polscy skoczkowie i skoczkinie otworzyli letni sezon w na obiektach w Chochołowie podczas zawodów BGK Ski LOTOS Cup w ramach nachodzącego Dnia Dziecka. Do rywalizacji przystąpiło aż 78 chłopców i 13 dziewczynek z Polski oraz Słowacji. W czterech rozegranych kategoriach aż trzy triumfy wywalczyli reprezentanci gospodarzy, a jedno zwycięstwo powędrowało do zawodniczki klubu WSS Wisła.

 

Chocholow 2021 DzienDziecka fotKSChocholow 300x200 - Najmłodsi skoczkowie i skoczkinie otworzyli letni sezon w Chochołowie
Skocznie w Chochołowie (fot. KS Chochołów)

Niedzielną rywalizację w skokach narciarskich przeprowadzono na małych skoczniach HS-16 i HS-30, które zostały wybudowane w Chochołowie w 2018 roku. Najmłodsi zawodnicy mający od 6 do 13 lat walczyli o jak najlepsze lokaty w czterech kategoriach.

W najmocniej obsadzonej grupie chłopców z roczników 2010-2011, pewne zwycięstwo odniósł Bartłomiej Czech, który zgromadził 247,7 punktu. Reprezentant KS Chochołów oddał na większym z obiektów skoki na odległość 30,5 i 31 metrów, wyrównując w drugiej rundzie letni rekord obiektu należący od dwóch lat do Mikołaja Wantuloka. Drugie miejsce zajął Adam Pilch z klubu WSS Wisła, który skacząc 30 i 29,5 metra uzyskał 235,4 punktu. Skład podium uzupełnił Adam Pabon reprezentujący TS Wisła, który zanotował na swoim koncie 29,5 i 28,5 metrowe odległości oraz notę 231,8 punktu. Dodajmy, że w tej kategorii na starcie pojawiło się aż 43 skoczków.

W rywalizacji chłopców młodszych (roczniki 2012 i młodsi) zacięty pojedynek o pierwsze miejsce zakończył się zwycięstwem Antoniego Kidonia (240,2 pkt). Zawodnik klubu z Chochołowa skoczył na mniejszym z obiektów 16 i 17,5 metra i tym samym w drugiej rundzie przypieczętował triumf nowym rekordem małej skoczni. Niedużą stratę miał do rówieśnika drugi w stawce Grzegorz Grzanka (LKS Olimpia Goleszów), który uzyskał 16 i 17 metrów. Trzecie miejsce wyskakał zawodnik klubu WSS Wisła, Wiktor Sosna (16,5 / 16,0 m). W tej odsłonie rywalizacji, na rozbiegu pojawiło się 35 skoczków.

Chocholow 2021 DzienDziecka fotKSChocholow3 300x200 - Najmłodsi skoczkowie i skoczkinie otworzyli letni sezon w Chochołowie
BGK Ski LOTOS Cup w Chochołowie (fot. KS Chochołów)

W konkursie dziewczynek urodzonych w latach 2008-2009, wzięły udział zaledwie dwie zawodniczki. Na skoczni HS-30 (K-28) pierwsza była Oliwia Bury z klubu WSS Wisła, która uzyskała 26,5 oraz 27 metrów, gromadząc 203 punkty. Drugie miejsce zajęła jej klubowa koleżanka, Marta Ściborski, która co prawda łącznie zanotowała lepsze odległości (27,0 / 27,5 m), jednak w finałowej serii zanotowała pechowy upadek. Przez obniżone noty za styl musiała pogodzić się z triumfem o rok młodszej skoczkini. Dodajmy, że 27-metrowe skoki Bury i Ściborski to nowe żeńskie rekordy skoczni ustanowione na igelicie.

W kategorii dziewczynek młodszych (roczniki 2010 i młodsze) zwycięstwo także powędrowało do Klubu Sportowego z Chochołowa. Zapewniła je Emilia Antosz, która uzyskała 15,5 i 15 metrów i notę 218,6 punktu. Druga była reprezentująca Słowację Lucia Siragiova (15,0 / 14,5 m), a trzecie miejsce wywalczyła zawodnika LKS Klimczoka Bystra, Julia Fender (15,0 / 15,5 m). Dodajmy, że młode Polki również podtrzymały tradycję niedzielnych zawodów i wspólnie zapisały się na liście rekordzistek skoczni z wynikiem 15,5 metra. W tej kategorii wystartował 11 skoczkiń.

Pełne wyniki zmagań w skokach narciarskich (do pobrania) >>>

W Chochołowie poza rywalizacją w skokach narciarskich, rozegrano też do kompletu zmagania w kombinacji norweskiej i biegach przełajowych. Więcej informacji na stronie Klubu Sportowego Chochołów.

 

Bartosz Leja,
źródło: informacja własna / KS Chochołów

 

Dodaj komentarz