You are currently viewing Peter Kruijer nowym prezydentem Turnieju Czterech Skoczni. Niemcy przejmują pieczę nad imprezą
Złoty Orzeł za triumf w Turnieju Czterech Skoczni (fot. Julia Piątkowska)

Peter Kruijer nowym prezydentem Turnieju Czterech Skoczni. Niemcy przejmują pieczę nad imprezą

Peter Kuijer z klubu sportowego z Oberstdorfu został mianowany nowym prezydentem Turnieju Czterech Skoczni. 63-latek przejmuje stery nad niemiecko-austriacką imprezą zastępując Johanna Pichlera, który pełnił swoją funkcję przez ostatnie trzy lata.

 

Nie mogę się już doczekać zadania, jakie na mnie czeka. Jestem świadomy odpowiedzialności, jaka na mnie spadnie. Wiem, że Turniej Czterech Skoczni to jedno z najważniejszych wydarzeń w sportach zimowych – podkreślił Kruijer.

Niemiecki działacz zastąpi na tym stanowisku Johanna Pichlera reprezentującego komitet organizacyjny z Bischofshofen, który sprawował swoją funkcję przez ostatnie trzy lata. – Doskonale poradziłeś sobie z rożnymi trudami i wyzwaniami i naprawdę dobrze mi się z Tobą współpracowało. Postanowiłeś poprzeczkę naprawdę bardzo wysoko, co jest dla mnie jeszcze większą motywacją do działania – podkreślił nowy szef prestiżowej imprezy, dziękując swojemu poprzednikowi za sprawowanie pieczy nad niemiecko-austriackim turniejem.

W ramach ceremonii nominowania nowego prezydenta TCS, nastąpiło również symboliczne przekazanie głównej nagrody przez Pichlera, czyli Złotego Orła, w ręce następcy. Sam Pichler, który z klubem w austriackim Bischofshofen związany był przez blisko 40 lat, odchodzi na emeryturę. Jego następcą ma zostać Manfred Schützenhofer.

63-letni Kruijer, który z zawodu jest lekarzem ortopedą, na co dzień pracował jako prezes klubu narciarskiego w niemieckim Oberstdorfie, a także jako przewodniczący komitetu organizacyjnego konkursu otwarcia Turnieju Czterech Skoczni. Oprócz tego, odpowiadał również za przygotowanie konkursu kobiet, lotów narciarskich, a także narciarskiego Tour de Ski. Jako działacz pracuje od 1974 roku, kiedy to zgłosił się na ochotnika będąc członkiem miejscowej straży pożarnej. Ponadto był koordynatorem służb medycznych podczas konkursów Turnieju Czterech Skoczni i Pucharu Świata w tej malowniczej bawarskiej miejscowości. W organizację TCS zaangażowane była również żona i córka Kruijera, które odpowiadały za kontrole antydopingowe.

Przypomnijmy, że już w sezon 2021/2022, w 70. edycji Turnieju Czterech Skoczni, w roli obrońcy trofeum wystartuje Kamil Stoch. O ile wszystko potoczy się po myśli polskiego zawodnika, stanie on przed szansą na czwarte zwycięstwo w tych zawodach. Wcześniej zawodnik z Zębu triumfował w 65., 66. i 69. odsłonie tournée.

 

Łukasz Serba,
źródło: fis-ski.com / vierschanzentournee.com

 

Dodaj komentarz