You are currently viewing Współtwórca sukcesów Sary Takanashi nowym trenerem Kanadyjek

Współtwórca sukcesów Sary Takanashi nowym trenerem Kanadyjek

Janko Zwitter został nowym szkoleniowcem żeńskiej reprezentacji Kanady w skokach narciarskich. 50-letni Austriak zastąpił na stanowisku polsko-czeski duet Kazimierz Bafia i Jan Matura. Treningi z kanadyjską ekipą rozpocznie w połowie czerwca.

W minionym sezonie jedyną punktującą zawodniczką w ekipie Kanady, trenującej pod okiem polsko-czeskiego duetu Kazimierz Bafia i Jan Matura była 20-letnia Abigail Strate. Zawodniczka z Calgary wywalczyła jeden punkt za 30. miejsce podczas rywalizacji w Niżnym Tagile w ramach turnieju Blue Bird. Wyjątkowo udane dla skoczkini z Calgary były jednak konkursy mistrzostw świata w Oberstdorfie. W trakcie czempionatu zarówno podczas rywalizacji na obiekcie normalnym jak i dużym wskoczyła do czołowej „30”, zajmując odpowiednio 27. oraz 28. lokatę.

Zmianę trenera pozytywnie ocenia dyrektor sportowy tamtejszej ekipy. Nik Petrov ma nadzieję, że pod okiem Zwittera, Kanadyjki osiągną wyższy poziom sportowy. – Zwitter jako główny trener będzie doskonałym dodatkiem do naszej reprezentacji, która na co dzień trenuje na europejskich obiektach – stwierdził dyrektor sportowy reprezentacji Kanady. – Jego imponujący dorobek trenerski i ogromne doświadczenie w pracy z kobietami z pewnością wzmocni naszą ekipę – dodał Petrov.

50-letni Zwitter od dłuższego czasu związany był z ekipą Japonek, będąc częścią sztabu szkoleniowego żeńskiej ekipy kraju kwitnącej wiśni. W przeszłości prowadził również kobiece ekipy Austrii oraz Włoch. Jego podopieczne wielokrotnie stawały na podium pucharowych konkursów, a także zdobywały medale mistrzostw świata i igrzysk olimpijskich.

Teraz specjalista z Karyntii zdecydował się podjąć współpracę z kobiecą ekipą Kanady, gdzie jego asystentem będzie Igor Cuzer. Pierwszy trening pod okiem Zwittera skoczkinie z Kanady odbędą już w połowie czerwca. 

Łukasz Serba,
źródło: Ski Jumping Canada

Dodaj komentarz