You are currently viewing Niemiecka skoczkini poważnie kontuzjowana. Sezon olimpijski z głowy
Agnes Reisch (fot. Julia Piątkowska)

Niemiecka skoczkini poważnie kontuzjowana. Sezon olimpijski z głowy

Niemiecka skoczkini Agnes Reisch podczas jednego z treningów w Austrii doznała groźnej kontuzji kolana. Młoda zawodniczka jest już po operacji i czuje się dobrze, jednak czeka ją dłuższa przerwa w startach.

 

Niestety ten sezon się dla mnie skończył, zanim jeszcze się zaczął. Podczas jednego ze skoków treningowych zerwałam więzadła krzyżowe w kolanie – poinformowała zawodniczka, która doznała urazu w połowie maja podczas zgrupowania w Austrii.

Reisch przeszła na początku czerwca zabieg kontuzjowanego kolana i czuje się dobrze. – Moja operacja przebiegła bez powikłań. Odczuwam jeszcze lekki ból w kolanie i jest ono delikatnie spuchnięte. Cały czas pozostaję jednak pod opieką fizjoterapeuty – dodała.

Uraz pozbawi młodą Niemkę startu w sezonie olimpijskim, a także na samych igrzyskach. Zerwanie więzadeł zazwyczaj wiążę się dla skoczków z przerwą trwającą około roku. Sama zawodniczka nie zamierza się załamywać. – Trochę mi smutno, ale w końcu nadejdzie dzień, w którym wszystko ponownie nabierze sensu. Nie mogę się już doczekać dnia, kiedy spakuje sprzęt i pojawię się na skoczni– skwitowała, odliczając dni do powrotu.

Również świeżo upieczony trener kobiecej ekipy naszych zachodnich sąsiadów, Maximilian Mechler, nie krył rozczarowania kontuzją swojej podopiecznej. – Bardzo mi smutno, że Agnes doznała kontuzji podczas pierwszego letniego zgrupowania. Może jednak liczyć na pełne wsparcie z naszej strony. Życzę jej szybkiego powrotu do zdrowia” – oznajmił były skoczek.

Zdaniem lekarza reprezentacji Niemiec, dr Floriana Porziga, skoczkinię czeka co najmniej półroczna przerwa. – Agnes rozpoczęła fizjoterapię ambulatoryjną, następnie stopniowo przejdzie na rehabilitację stacjonarną. Zakładając, że proces leczenia przejdzie prawidłowo, będzie mogła wrócić do treningów na skoczni za około sześć miesięcy – zawyrokował Porzig. Warto jednak podkreślić, że jest to bardzo optymistyczna prognoza, a sam powrót do treningów, najczęściej nie oznacza natychmiastowego powrotu do międzynarodowych zmagań.

Agnes Reisch to niespełna 21-letnia niemiecka skoczkini. Zawodniczka klubu WSV Isny jest wielokrotną medalistką Mistrzostw Świata Juniorów, Igrzysk Olimpijskich Młodzieży i Olimpijskiego Festiwalu Młodzieży Europy. W Pucharze Świata najwyżej uplasowała się na 29. miejscu w klasyfikacji generalnej w sezonie 2019/2020. Jej najlepszym występem w pojedynczym konkursie było 13. miejsce w Oberstdorfie w sezonie 2015/2016. W minionym sezonie Niemka punktowała czterokrotnie, zdobywając łącznie jedenaście pucharowych oczek.

Dodajmy, że Reisch rozpoczęła przygotowania do sezonu olimpijskiego jako członkini grupy szkoleniowej 1B, trenującej pod okiem trenera Daniela Voglera, obok Pauline Hessler oraz Josephin Laue.

 

Łukasz Serba
źródło: DSV

 

Dodaj komentarz