You are currently viewing Chińskie konkursy FIS w Finlandii zmieniają lokalizację
Skocznie w Kuopio w letniej odsłonie (fot. Artur Bała / Skisprungschanzen.com)

Chińskie konkursy FIS w Finlandii zmieniają lokalizację

Konkursy Letniego Pucharu Kontynentalnego oraz FIS Cup kobiet i mężczyzn, organizowane przez Chiński Związek Narciarski na terenie Finlandii zmieniają lokalizację. Zawody, które pierwotnie miały odbyć się w Lahti zostały przeniesione do Kuopio. Termin ich rozegrania, 15-18 lipca pozostaje niezmienny.

 

Według wstępnego kalendarza FIS konkursy na skoczni normalnej K-90 w nieco ponad 100 tysięcznym Lahti miały zainaugurować tegoroczną edycję Letniego Pucharu Kontynentalnego kobiet i mężczyzn, podczas gdy konkursy FIS Cup miały odbyć się dwa tygodnie po rywalizacji w estońskim Otepää, którą zaplanowano na 3-4 lipca. Chiński Związek Narciarski, który organizuje konkursy w porozumieniu z władzami FIS podjął jednak decyzję o zmianie miasta-gospodarza konkursów na oddalone o blisko 300 km na północ Kuopio, gdzie na kompleksie Puijo skoczkowie i skoczkinie powalczą o punkty w zawodach Pucharu Kontynentalnego oraz FIS Cup. Te pierwsze odbędą się na skoczni K-120 w dniach 17-18 lipca, podczas gdy konkursy narciarskiej trzeciej ligi na obiekcie K-92 w dniach 15-16 lipca.

Przypominamy, że Chińczycy z powodu pandemicznych restrykcji uniemożliwiających rozegranie zawodów u siebie w kraju w zbliżającym się sezonie letnim postanowili zorganizować konkursy w Europie. Wybór padł akurat na Finlandię.

Konkursy w Kuopio będą doskonałą okazją dla sportowców z Kraju Środka, którzy trenują pod okiem fińskiego trenera Janiego Klingi w nowo wybudowanej bazie w chińskim Laiyuan, do wywalczenia prawa startu na igrzyskach olimpijskich, które w przyszłym roku odbędą się właśnie na chińskiej ziemi. Warunkiem uczestnictwa w nich jest jednak zdobycie punktów przez co najmniej jednego z nich w którymś z konkursów Letniego Pucharu Kontynentalnego.

 

Łukasz Serba
źródło: FIS

 

 

Dodaj komentarz