You are currently viewing Puchar Wakacji w Chochołowie już w najbliższy weekend. Najmłodsi wracają do gry!
Puchar Wakacji w Chochołowie już 26-27 czerwca

Puchar Wakacji w Chochołowie już w najbliższy weekend. Najmłodsi wracają do gry!

Już w czasie najbliższego weekendu, na skoczniach w Chochołowie ponownie w narciarskiej rywalizacji wezmą udział najmłodsi. Tym razem będą to pierwsze zawody z serii BGK Ski LOTOS Cup – Projekt na medal – Puchar Wakacji. Rywalizacja w skokach narciarskich odbędzie się w czterech kategoriach wiekowych na obiektach HS-16 i HS-30. Czy podobnie jak w czasie konkursów z okazji Dnia Dziecka, najwięcej zwycięstw zanotują reprezentanci gospodarzy?

 

Chocholow2020 fotArturBalaSkisprungschanzen 300x200 - Puchar Wakacji w Chochołowie już w najbliższy weekend. Najmłodsi wracają do gry!
Skocznie w Chochołowie (fot. Artur Bała / Skisprungschanzen.com)

Zawody na chochołowskich skoczniach odbędą się w dniach 26-27 czerwca, czyli u progu wakacji. Najmłodsi adepci skoków narciarskich będą więc mogli z czystą głową od szkolnych obowiązków przystąpić do zmagań. Pierwszego dnia rywalizacji, czyli w sobotę, na starcie pojawią się skoczkowie i skoczkinie.

O godzinie 10:00 wystartuje seria próbna na mniejszej skoczni HS-16 (K-15). Tuż po jej zakończeniu rozpoczną się konkursy chłopców z rocznika 2012 i młodszych, a także dziewczynek z rocznika 2010 i młodszych. Następnie skakanie przeniesie się na większy obiekt HS-30 (K-28), na którym zmierzą się chłopcy z roczników 2010-2011, a także dziewczynki urodzone w latach 2008-2009. Tuż po zakończeniu zmagań, najlepsi wskoczą też na podium i odbiorą nagrody. Sportowa batalia będzie kontynuowana na „Kamieńcu”, gdzie przeprowadzone zostaną biegi do kombinacji norweskiej. Drugiego dnia od godziny 10:00 trasy biegowe na „Kamieńcu” będą z kolei areną rywalizacji w biegach przełajowych.

Przypomnijmy, że na przełomie maja i czerwca, na skoczniach w Chochołowie rozegrano pierwsze w letnim sezonie 2021 konkursy skoków narciarskich w Polsce. Wówczas w aż trzech kategoriach wiekowych triumfowali reprezentanci Klubu Sportowego Chochołów. W tym gronie znaleźli się: 11-letni Bartłomiej Czech, 9-letni Antoni Kidoń oraz 10-letnia Emilia Antosz. Jedno zwycięstwo wywalczyła skoczkini Wiślańskiego Stowarzyszenia Sportowego, 12-letnia Oliwia Bury. Dodajmy, że wówczas młodzi sportowcy w każdej z kategorii wiekowej ustanawiali (lub wyrównywali) żeńskie i męskie rekordy chochołowskich skoczni. W przypadku obiektu HS-30 wynoszą one 27,5 i 31 metrów, a na mniejszej skoczni HS-16 odpowiednio 15,5 i 17,5 metra.

Pełne wyniki tych konkursów >>>

Czy już za kilka dni te osiągnięcia zostaną poprawione? Możecie się o tym przekonać zarówno na portalu SkokiPolska.pl, który został patronem medialnym imprezy, jak i na żywo, kibicując młodym zawodnikom w Chochołowie. Dodajmy, że tamtejszy Klub Sportowy ma w planach rozegranie łącznie trzech odsłon Pucharu Wakacji. Zapraszamy!

 

Puchar Wakacji Chocholow1 2021 plakat - Puchar Wakacji w Chochołowie już w najbliższy weekend. Najmłodsi wracają do gry!

Więcej informacji o tych zawodach (komunikat organizacyjny do pobrania) znajdziecie TUTAJ >>>

 

„Projekt na medal” jest największym na Podhalu wieloletnim projektem rozwoju dyscyplin zimowych: Biegi narciarskie, Skoki narciarskie i Kombinacja norweska skierowanym do dzieci szkół podstawowych. Uczestniczy w nim blisko 240 regularnie trenujących dzieci w ramach dodatkowych pozalekcyjnych zajęć ogólnorozwojowych w ich macierzystych szkołach i w dodatkowych zajęciach specjalistycznych z trenerami Klubu Sportowego KS Chochołów. Chochołowski Klub realizuje projekt od 2019 roku. Kilkunastu uczestników z naborów 2019, 2020 już odniosło pierwsze sukcesy w ogólnopolskiej rywalizacji sportowej. Projekt wspierają: Bank Gospodarstwa Krajowego – Sponsor Główny Projektu oraz Grupa LOTOS – Sponsor Strategiczny.

 

Bartosz Leja,
źródło: informacja własna / KS Chochołów

 

Dodaj komentarz