You are currently viewing Drużynówka w Hinzenbach, czyli kolejne zmiany w Pucharze Świata kobiet
Aigner-Schanze w Hinzenbach (fot. Frederik Clasen)

Drużynówka w Hinzenbach, czyli kolejne zmiany w Pucharze Świata kobiet

Międzynarodowa Federacja Narciarska poinformowała o kolejnych zmianach w żeńskim kalendarzu zmagań na sezon 2021/2022. Tuż po wieściach o odwołanych zawodach Letniego Grand Prix w Szczuczyńsku, dowiedzieliśmy się o zmianie w programie zawodów zimowego Pucharu Świata w Hinzenbach.

 

Pierwotnie pucharowe zawody kobiet w Hinzenbach, miały się składać z aż trzech konkursów indywidualnych. Były one zaplanowane na 25, 26 i 27 lutego 2022 roku. Działacze FIS w porozumieniu z Europejską Unią Nadawców (EBU), austriackim publicznym nadawcą radiowo-telewizyjnym ORF, a także Austriackim Związkiem Narciarskim, zdecydowali jednak, że pierwszy z konkursów indywidualnych zaplanowany na 25 lutego zostanie zastąpiony przez rywalizację drużynową.

Tym samym skoczkinie w sezonie olimpijskim 2021/2022 czekają trzy w pełni żeńskie konkursy drużynowe, które odbędą się w rumuńskim Rasnovie (16 stycznia), słoweńskim Ljubnie (22 stycznia) oraz na Aigner-Schanze (K-85 / HS-90) we wspomnianym Hinzenbach. Ponadto skoczkinie powalczą w dwóch pucharowych mikstach na dużych skoczniach - w niemieckim Willingen (28 stycznia) oraz norweskim Oslo (4 marca). Panie będą miały też okazję wystartować w pierwszym w historii konkursie drużyn mieszanych podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Pekinie. Rywalizacja na skoczniach w chińskim Zhangjiakou jest zaplanowana na 7 lutego.

Dodajmy, że jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, zimą panie będą miały okazję zmierzyć się w 26 konkursach indywidualnych. Pucharowa rozgrywka rozpocznie się 4 grudnia 2021 roku w norweskim Lillehammer, a zakończy 27 marca 2022 roku w rosyjskim Czajkowskim.

Pełny kalendarz PŚ kobiet 2021/2022 >>>

 

Program PŚ kobiet w Hinzenbach:

  • 25 lutego 2022 r. - konkurs drużynowy,
  • 26 lutego 2022 r. - konkurs indywidualny,
  • 27 lutego 2022 r. - konkurs indywidualny.

 

Bartosz Leja,
źródło: FIS / informacja własna

 

Dodaj komentarz