You are currently viewing Kamil Stoch wystąpi w Mistrzostwach Polski. „Nie mam przeciwwskazań do startu”
Kamil Stoch w Wiśle (fot. Julia Piątkowska)

Kamil Stoch wystąpi w Mistrzostwach Polski. „Nie mam przeciwwskazań do startu”

Kamil Stoch za pośrednictwem swojego profilu na Instagramie zdradził, że pojawi się na starcie letnich Mistrzostw Polski w Zakopanem. Trzykrotny mistrz olimpijski w połowie maja przeszedł zabieg usunięcia narośli kostnej, a pierwsze skoki po przerwie oddał podczas zgrupowania kadry w Ramsau. 

 

Niepewny był udział Kamila Stocha w krajowym czempionacie w Zakopanem. Niewiadome było również czy skoczek pojawi się na starcie Letniego Grand Prix w Wiśle. Wszystko za sprawą zabiegu usunięcia narośli kostnej, któremu nieco ponad miesiąc temu poddał się 34-latek z Zębu. Pierwsze próby po wymuszonej zabiegiem przerwie, Stoch oddał podczas obozu treningowego w Ramsau. Wysoka forma trzykrotnego mistrza olimpijskiego była zauważalna gołym okiem, a w jednej z prób wylądował on nawet za rozmiarem skoczni, który usytuowany jest na 98. metrze.

Ku uciesze wszystkich kibiców skoków narciarskich, Kamil Stoch wystąpi w letnich Mistrzostwach Polski. Dwukrotny zdobywca Kryształowej Kuli za pośrednictwem swojego profilu na Instagramie podzielił się z fanami informacją, że z jego zdrowiem jest już wszystko w porządku i nie ma żadnych przeciwwskazań do występu w krajowym czempionacie. – Wiadomość z pierwszej ręki: nie mam przeciwwskazań do startu w Mistrzostwach Polski – czytamy we wpisie skoczka.

Sam Stoch nie kryje radości z powrotu do rywalizacji i nie może się doczekać, aby przetestować świeżo wyremontowany obiekt w Zakopanem. – 9 lipca przetestujemy Średnią Krokiew po modernizacji. Dobrze że mam uszy, bo uśmiechałbym się dookoła głowy. Świętuję powrót na skocznię – zdradza na Instagramie trzykrotny zdobywca Turnieju Czterech Skoczni. 

Przypomnijmy, że podczas letniego czempionatu zawodniczki i zawodnicy będą rywalizować na normalnej skoczni, której punkt konstrukcyjny znajduje się na 95. metrze. Transmisję z Mistrzostw Polski poprowadzi TVP Sport. 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Kamil Stoch (@kamilstochofficial)

 

Weronika Brodowska,
źródło: Instagram 

 

 

Dodaj komentarz