You are currently viewing 10-osobowy skład reprezentacji Polski na chińskie konkursy FIS Cup oraz LPK w Kuopio
Kamila Karpiel (fot. Julia Piątkowska)

10-osobowy skład reprezentacji Polski na chińskie konkursy FIS Cup oraz LPK w Kuopio

Sezon letni 2021 nabiera tempa. Już w najbliższą środę i czwartek fińskie Kuopio będzie gospodarzem kolejnych zawodów rangi FIS Cup. W stawce „chińskich” konkursów nie zabraknie Polek i Polaków, którzy stawią się w środkowej Finlandii w dziesięcioosobowej grupie. W najbliższy weekend z kolei, w tej samej miejscowości odbędą się konkursy Letniego Pucharu Kontynentalnego kobiet oraz mężczyzn.

 

Zaplanowane na 15 i 16 lipca konkursy FIS Cup w Kuopio, które organizowane są pod egidą Chin, zostaną rozegrane zarówno na normalnym jak i dużym obiekcie. Skocznia (HS 100) będzie areną zmagań kobiet, podczas gdy na większej (HS 127) powalczą mężczyźni.

Trener Daniel Kwiatkowski zadecydował, że o punkty w konkursach w Krainie Tysiąca Jezior powalczy siedmiu Biało-Czerwonych. W tym gronie są: Mateusz Gruszka, Arkadiusz Jojko, Szymon Zapotoczny, Jan Habdas, Klemens Joniak, Adam Niżnik oraz Kacper Juroszek. Wspomniana grupa miała już okazję rywalizować w zawodach w estońskiej Otepää, które zainaugurowały tegoroczny cykl FIS Cup. Na skoczni Tehvandi (HS-97) najlepiej z Polaków spisał się Mateusz Gruszka, finiszując dwukrotnie na ósmym miejscu. Lokatę w czołowej dziesiątce w drugim z konkursów zajął również Adam Niżnik.

Zamiast Wiktora Szozdy, o punkty w Kuopio powalczy Kacper Juroszek, który pierwotnie znalazł się w grupie krajowej na konkursy Letniego Grand Prix w Wiśle. Z powodu wygaśnięcia prawa do startu w konkursach najwyższej rangi, 20-letni skoczek został jednak ostatecznie wysłany do Skandynawii.

W najbliższy weekend, czyli 17-18 lipca w takiej samej konfiguracji rozegrane zostaną konkursy Letniego Pucharu Kontynentalnego, w których wystąpi sześciu reprezentantów Polski. W trzyosobowym składzie (także w zawodach FIS Cup) w Kuopio wystąpią również polskie skoczkinie, w składzie: Pola Bełtowska, Natalia Słowik oraz Kamila Karpiel. W porównaniu z rywalizacją w Estonii, w Finlandii zabraknie Sary Tajner, oraz Pauliny Cieślar. Kamila Karpiel z kolei nie znalazła miejsca w składzie na inaugurację LGP w Wiśle.

Młode podopieczne trenerów Wojciecha Tajnera oraz Jakuba Kota, w wietrznych konkursach na estońskiej ziemi wypadły przeciętnie, a najlepiej zaprezentowała się Natalia Słowik, zajmując 14. lokatę w pierwszym z konkursów, w stawce 20 zawodniczek.

Przypominamy, że konkursy w Finlandii zostaną rozegrane pod egidą Chińskiego Związku Narciarskiego. Chińczycy, który w związku z surowymi obostrzeniami panującymi u siebie w kraju musieli poszukać innego miejsca na organizację konkursów, jednak dzięki temu pojawią się tam w bardzo licznej grupie krajowej.

 

Skład reprezentacji Polski na FIS Cup i LPK w Kuopio:

Mężczyźni:

  • Mateusz Gruszka (9. miejsce w FIS Cup 2021/2022),
  • Adam Niżnik (11. miejsce w FIS Cup 2021/2022),
  • Arkadiusz Jojko (14. miejsce w FIS Cup 2021/2022),
  • Jan Habdas (16. miejsce w FIS Cup 2021/2022),
  • Szymon Zapotoczny (18. miejsce w FIS Cup 2021/2022),
  • Klemens Joniak (24. miejsce w FIS Cup 2021/2022),
  • Kacper Juroszek.

Kobiety:

  • Natalia Słowik (15. miejsce w FIS Cup kobiet 2021/2022),
  • Pola Bełtowska (17. miejsce w FIS Cup kobiet 2021/2022),
  • Kamila Karpiel.

 

Łukasz Serba
źródło: PZN / informacja własna

 

Dodaj komentarz