You are currently viewing FIS Cup Pań Kuopio: Wiegele najlepsza w piątkowych zmaganiach, Karpiel w pierwszej “10”
Podium konkursu, od lewej: Muehlbacher, Wiegele, Dong (fot. Renata Nadarkiewicz)

FIS Cup Pań Kuopio: Wiegele najlepsza w piątkowych zmaganiach, Karpiel w pierwszej “10”

W piątkowych zmaganiach skoczkiń w ramach cyklu FIS Cup, najlepsza okazała się Austriaczka Hannah Wiegele. Skład czołowej trójki na normalnej skoczni Puijo (HS-100) uzupełniły: jej rodaczka Julia Mühlbacher oraz Chinka Bing Dong.  Najlepszą z Polek okazała się Kamila Karpiel, która zajęła 9. miejsce.

 

Seria próbna dla Bing Dong

W serii próbnej najlepszą okazała się Bing Dong. Reprezentantka Chin, podczas serii próbnej skorzystała ze sprzyjających warunków i poszybowała na 94. metr. Tuż za Chinką, ze stratą aż 16,8 punkta znalazła się 16-letnia Julia Mühlbacher. Młoda Austriaczka oddała skok na odległość 85. metra. Czołową trójkę uzupełniła kolejna reprezentantka Państwa Środka Xueyao Li (86,5 m). W najlepszej szóstce serii próbnej znalazły się: Japonka Kurumi Ichinohe (88,5 m), Austriaczka Vanessa Moharitsch (85,5 m) oraz kolejna reprezentantka Chin Xiaotong Ni (82 m). Wśród polskich zawodniczek najlepsza okazała się Kamila Karpiel, która była jedyną reprezentantką Polski z punktami. 19-latka skoczyła 68,5 metra co dało jej 14. miejsce. Natalia Słowik skoczyła 57 metrów, natomiast Pola Bełtowska oddała skok na 55. metr. Serię próbną przeprowadzono z 21. oraz 23. belki startowej.

 

Wiegele najlepsza w piątkowym konkursie, dwie Polki z punktami 

W pierwszej serii konkursowej na skoczni Puijo (HS-100) na pierwszym miejscu zameldowała się reprezentantka Austrii, Hannah Wiegele. 19-latka wykorzystała sprzyjający wiatr i  poszybowała na odległość 96,5 metra. Tuż za nią po skoku na 94. metr uplasowała Japonka Kurumi Ichinohe. Na półmetku rywalizacji skład czołowej trójki uzupełniała najlepsza zawodniczka serii próbnej, Bing Dong , która przy mocnym wietrze pod narty (3,02 m/s) uzyskała aż 99,5  metra pobijając tym samym o 2 metry letni rekord skoczni kobiet ustanowiony podczas wczorajszej serii próbnej przez Austriaczkę Julię Mühlbacher. Najlepszą reprezentantką Polski podczas pierwszej serii okazała się Kamila Karpiel, która oddała skok na 76. metr co uplasowało ją na 15. lokacie. Pola Bełtowska była 30. (59,5 m), a tuż za nią znalazła się Natalia Słowik (57 m), która nie awansowała do finałowej serii.

W serii finałowej nie doszło do dużych przetasowań. Zwyciężczynią dzisiejszych zmagań w Kuopio została Austriaczka Hannah Wiegele, która po skoku na odległość 88,5 metra umocniła się na pozycji liderki z łączną notą 200,2 punktów. Dla 19-letniej zawodniczki było to drugie z kolei podium i pierwszy triumf w zawodach rangi FIS Cup. Tuż za nią, ze stratą 12,8 punktu  uplasowała się jej rodaczka Julia Mühlbacher, która po raz czwarty w swojej karierze zameldowała się na „trzecioligowym” podium. 16-letnia Austriaczka skoczyła 87 metrów. Skład czołowej trójki uzupełniła druga na półmetku Chinka, Bing Dong. Zwyciężczyni serii próbnej  uzyskała odległość 86,5 metra. Dla reprezentantki Państwa Środka było to trzecie podium w zawodach FIS Cup. Na czwartej pozycji wylądowała reprezentantka gospodarzy, Susanna Forsstroem ( 86,5/95,5 m). Piąta była Japonka  Kurumi Ichinohe ( 94/78 m), natomiast na szóstym miejscu uplasowała się Chinka Liangyao Wang ( 81/94 m). Najwyżej sklasyfikowaną Polką w piątkowym konkursie była Kamila Karpiel, która podczas finałowej serii wykorzystała sprzyjający wiatr (2 m/s) i poszybowała na 86. metr, co pozwoliło jej na awans o pięć pozycji. Pola Bełtowska po skoku o długości 59 metrów zajęła 29. miejsce.

Na pierwszym miejscu w klasyfikacji generalnej FIS Cup kobiet plasuje się Reprezentantka Chin, Bing Dong (245 pkt). Skład czołowej trójki uzupełniają: kolejna Chinka Shao Birun (205 pkt) oraz podwójna triumfatorka zawodów w estońskim Otepää Mariia Iakovleva (200 pkt). Najwyżej sklasyfikowaną Polką jest Kamila Karpiel (44 pkt), która zajmuje 18 miejsce.

Pełne wyniki znajdziecie TUTAJ >>>

 

Emilia Kryzel, 
informacja własna

 

Dodaj komentarz