You are currently viewing LGP Pań Wisła: Treningi dla Takanashi i Kriznar, Konderla najlepszą z Polek
Nika Kriznar (fot. Daniel Maximilian Milata)

LGP Pań Wisła: Treningi dla Takanashi i Kriznar, Konderla najlepszą z Polek

Dzisiaj pierwszy dzień zmagań kobiet w premierowych zawodach Letniego Grand Prix na skoczni im. Adama Małysza (HS-134) w Wiśle. W pierwszej serii treningowej przed piątkowymi kwalifikacjami najlepszą skoczkinią okazała się być reprezentantka Japonii Sara Takanshi. W drugiej rundzie błysnęła Słowenka Nika Kriznar. Najwyżej sklasyfikowaną Polką była Nicole Konderla.

 

Pierwszy trening dla Takanashi

Najlepiej w serii treningowej na Malince (HS-134) poradziła sobie druga zawodniczka ubiegłego sezonu zimowego Japonka Sara Takanashi. Reprezentantka Kraju Kwitnącej Wiśni z 15. platformy startowej przy wietrze rzędu 1,02 m/s pod narty poszybowała na odległość 129,5 metra. Tuż za nią, ze stratą 6,3 punktu uplasowała się Austriaczka Marita Kramer. 19-latka skacząc z 14. belki startowej, przy jeszcze bardziej sprzyjającym wietrze (1,60 m/s), oddała skok na odległość 127,5 metra. W najlepszej trójce znalazła się również reprezentantka Niemiec Katharina Althaus, która skoczyła 124,5 metra. Czołową szóstkę uzupełniły kolejno Słowenka Ursa Bogataj (119,5 m), jej rodaczka Ema Kliniec (121,0 m) oraz reprezentantka Francji Josephine Pagnier (123,0 m).

Wśród reprezentantek Polski najlepiej spisała się Nicole Konderla, która po skoku na 103 metry uplasowała się na 31. miejscu. Trzy lokaty niżej znalazła się najbardziej doświadczona z podopiecznych trenera Łukasza Kruczka, Joanna Szwab, która lądowała na 98. metrze. W gronie zawodniczek, które zakończyły pierwszy trening z zerowym dorobkiem punktowym znalazła się m.in. Anna Twardosz (77,5 m) oraz Wiktoria Przybyła (85,5 m).

Pierwszą serię treningową rozegrano z 14., 15., 18., 20., oraz 22. belki startowej.

 

Drugi trening dla Kriznar

W drugiej serii treningowej przed premierowymi kwalifikacjami w Wiśle Malince, najlepiej spisała się reprezentantka Słowenii Nika Kriznar. Zdobywczyni Kryształowej Kuli z minionego sezonu, podczas drugiej serii treningowej poszybowała na 125,5 metra. Tuż za Słowenką znalazła się reprezentantka Kraju Kwitnącej Wiśni, Kaori Iwabuchi. Japonka oddała skok na odległość 129 metrów, a do liderki straciła zaledwie 2,2 punktu. Czołową trójkę uzupełniła kolejna Słowenka Ursa Bogataj, która skoczyła na 126. metr. 

Tuż za najlepszą trójką znalazła się 19-letnia Austriaczka Lisa Eder (125,5 m). Na piątym miejscu uplasowała się dość niespodziewanie młodziutka Czeszka Klara Ulrichova (120,5 m), natomiast szósta, równie niespodziewanie była reprezentantka Finlandii Jenny Rautionaho (124,0 m.). Marita Kramer, która w pierwszym treningu była druga, uzyskała 115 metrów co  uplasowało ją na siódmej pozycji. Sara Takanashi zrezygnowała z udziału w drugim treningu.

Po raz kolejny najlepszą reprezentantką Polski podczas drugiego treningu okazała się Nicole Konderla, która po skoku na 94. metr uplasowała się na 25. miejscu. Na 31. pozycji znalazła się najmłodsza z naszych zawodniczek, Wiktoria Przybyła, która oddała skok na 95,5 metra. Tuż za 16-latką po skoku 94. metr na uplasowała się Anna Twardosz. Joanna Szwab poszybowała 96,5 metra, zaliczyła niegroźny upadek i ostatecznie zajęła 33. miejsce. 

Drugą serię treningową przeprowadzono z 12., 15., 17. oraz 18. belki startowej. 

Premierowe kwalifikacje przed sobotnim konkursem indywidualnym cyklu Letniego Grand Prix na Malince (HS-134) rozpoczną się już o godzinie 13:00. Tekstowa relacja LIVE trwa na SkokiPolska.pl >>>

 

Emilia Kryzel,
informacja własna

 

Dodaj komentarz