You are currently viewing LPK Pań Kuopio: Iakovleva najlepsza w drugim konkursie, dwie Polki punktują
Mariia Iakovleva (fot. Sergey Zyrianov)

LPK Pań Kuopio: Iakovleva najlepsza w drugim konkursie, dwie Polki punktują

Mariia Iakovleva, która jeszcze w czwartek i piątek odpoczywała po pechowym upadku na treningu w Kuopio i nie wzięła udziału w zawodach FIS Cup, już w konkursach Letniego Pucharu Kontynentalnego potwierdziła wysoką dyspozycję. Rosjanka po trzecim miejscu wywalczonym w sobotę, w niedzielę była już bezkonkurencyjna.

 

Mariia Iakovleva prowadziła wyraźnie już na półmetku drugiego konkursu „drugiej ligi” w Kuopio. Rosjanka na normalnej skoczni Puijo (K-92 / HS-100) uzyskała 97 metrów. W serii finałowej 22-latka z Petersburga uzyskała 93,5 metra i ponownie notując najlepszy wynik, mogła się cieszyć z drugiego podium i jednocześnie pierwszego zwycięstwa w tym cyklu w karierze.

Drugie miejsce zajmowane już po pierwszej rundzie, zdołała utrzymać Julia Mühlbacher, która skoczyła 94,5 oraz 93 metry. Zaledwie 16-letnia Austriaczka do Rosjanki straciła 8,1 punktu. Podobnie jak jej groźniejsza rywalka, po raz drugi w narciarskiej przygodzie zameldowała się na podium cyklu LPK. Na trzeciej pozycji utrzymała się z kolei Kurumi Ichinohe, która uzyskała 91,5 i 93,5 metra. Dla 17-letniej Japonki, był to jak dotąd największy sukces w sportowym dorobku.

Czwarte miejsce zajęła ostatecznie Austriaczka Hannah Wiegele (88,0 / 91,0 m), która jednak do czołowej trójki straciła sporo. Ponadto w pierwszej szóstce zmieściły się jeszcze dwie skoczkinie z Chin – Bing Dong (82,5 / 90,5 m) oraz Qingyue Peng (93,5 / 86,0 m).

W gronie trzech startujących w Finlandii Polek, dwie zdołały wskoczyć do finałowej trzydziestki. Wśród 36 startujących skoczkiń, 21. była Kamila Karpiel, która oddała skoki na odległość 66,5 oraz 75 metrów. 30. miejsce przypadło Poli Bełtowskiej (60,5 / 59,5 m). Po pierwszej serii z rywalizacją pożegnała się z kolei Natalia Słowik (56,5 m / 33. miejsce).

Pełne wyniki konkursu >>>

Po weekendzie w Kuopio na czele klasyfikacji generalnej Letniego Pucharu Kontynentalnego kobiet znajdują się ex aequo dwie zawodniczki - Mariia Iakovleva oraz Julia Mühlbacher (po 160 pkt). To jednak Rosjanka ma na swoim koncie zwycięstwo, a Austriaczka dwukrotnie meldowała się na drugiej pozycji. Czołową trójkę uzupełnia Chinka Birun Shao (136 pkt), która była najlepsza w sobotniej rywalizacji.

Klasyfikacja generalna LPK kobiet 2021 >>>

Kolejne konkursy letniej "drugiej ligi" pań odbędą się w dniach 21-22 sierpnia na normalnej skoczni HS-97 w rumuńskim Rasnovie.

 

Bartosz Leja,
informacja własna

 

Dodaj komentarz