You are currently viewing Polscy skoczkowie bez lidera w zawodach Letniego Grand Prix w Courchevel
Jakub Wolny (fot. Julia Piątkowska)

Polscy skoczkowie bez lidera w zawodach Letniego Grand Prix w Courchevel

Polscy skoczkowie po bardzo udanym weekendzie w Wiśle, będą kontynuować starty w Letnim Grand Prix już w sierpniu w Courchevel. Jak poinformował portal Skaczemy.pl, trener Michal Doležal zdecydował, że we Francji nie wystartuje jednak lider klasyfikacji generalnej cyklu, Dawid Kubacki. Zobaczymy za to triumfatora z soboty, Jakuba Wolnego.

 

Bilans reprezentacji Polski wypracowany w Wiśle, wygląda całkiem okazale. Za sprawą Dawida Kubackiego i Jakuba Wolnego, nasi reprezentanci wywalczyli na skoczni im. Adama Małysza komplet zwycięstw. Ponadto w sobotę pierwszy z nich zgarnął trzeci stopień podium, a piątek kwalifikacje wygrał Kamil Stoch. Biało-Czerwoni licznie punktowali w obu dniach i prowadzą także w letniej odsłonie Pucharu Narodów. – Sprawdzian się udał.  Najlepsi wygrywają na wszystkich skoczniach – mówił trener Doležal, odnosząc się do antypatii Kubackiego względem wiślańskiej skoczni. – Teraz mamy okres wakacji i pierwszy tydzień zawodnicy mają kompletnie wolny. Drugi tydzień będzie już z treningiem, a jeszcze w następnym wchodzimy już na normalny rytm i jedziemy na zawody w Courchevel – kontynuował szkoleniowiec polskiej kadry.

Doležal zdecydował jednak, że najbardziej utytułowani Polacy, na następny konkurs do francuskiego Courchevel nie pojadą. We Francji nie zobaczymy zatem lidera LGP, Dawida Kubackiego, Piotra Żyły, a także Kamila Stocha, który zresztą nie wystartował także w wiślańskich konkursach. Powodem absencji trzykrotnego mistrza olimpijskiego był obrzęk stawu skokowego, którego operację przeszedł jeszcze w maju. – Ten obrzęk jeszcze nie do końca zszedł. Po badaniach będziemy decydować co dalej, może będzie potrzebny rezonans magnetyczny – mówił jeszcze wczoraj trener Polaków.

W rywalizacji na dużym obiekcie HS-135 w Courchevel, weźmie za to udział wspomniany już znajdując się w świetnej dyspozycji Jakub Wolny, który jeszcze w Wiśle zapewniał, że chętnie wystartowałby w kolejnych zawodach Grand Prix. Ponadto we Francji pojawią się doświadczeni, Stefan Hula i Maciej Kot, a także Paweł Wąsek i Aleksander Zniszczoł. Ta czwórka również dwukrotnie meldowała się w Beskidach w czołowej trzydziestce stawki. Dla Andrzeja Stękały, który zapunktował tylko w sobotę (w niedzielę nie znalazł się w siedmioosobowym składzie), będzie to szansa na drugie punktowe zdobycze tego lata. O otwarcie swojego punktowego konta powalczy z kolei Klemens Murańka, któremu w sobotę przydarzyła się pechowa dyskwalifikacja za nieprzepisowy kombinezon.

Dodajmy, że w Courchevel zaprezentują się także polskie skoczkinie, jednak trener Łukasz Kruczek jeszcze nie podjął decyzji w sprawie składu na te zawody.

 

Skład reprezentacji Polski mężczyzn na LGP w Courchevel:

 • Jakub Wolny (3. miejsce w LGP 2021),
 • Stefan Hula (12. miejsce w LGP 2021),
 • Maciej Kot (20. miejsce w LGP 2021),
 • Paweł Wąsek (21. miejsce w LGP 2021),
 • Aleksander Zniszczoł (24. miejsce w LGP 2021),
 • Andrzej Stękała (28. miejsce w LGP 2021),
 • Klemens Murańka.

 

Program LGP mężczyzn w Courchevel:

 • 7 sierpnia 2021 r. (sobota):
  • 09:00 – oficjalny trening,
  • 11:00 – kwalifikacje,
  • 16:50 – seria próbna,
  • 18:00 – konkurs indywidualny.

 

Bartosz Leja,
źródło: Skaczemy.pl / informacja własna

 

Dodaj komentarz