You are currently viewing Druga runda Pucharu Wakacji w Chochołowie już w sobotę! [PATRONAT SkokiPolska.pl]
Puchar Wakacji w Chochołowie - Runda II już 24 lipca (fot. KS Chochołów)

Druga runda Pucharu Wakacji w Chochołowie już w sobotę! [PATRONAT SkokiPolska.pl]

Już w najbliższą sobotę odbędzie się druga edycja tegorocznego Pucharu Wakacji – BGK Ski LOTOS Cup w Chochołowie. Najmłodsi po raz kolejny będą mieli okazję zmierzyć się w konkursowej rywalizacji na skoczniach HS-30 i HS-16. Ponownie patronat medialny nad tym wydarzeniem obejmie portal SkokiPolska.pl. Czy najwięcej zwycięstw ponownie wywalczą reprezentanci gospodarzy?

 

Zmagania na wzniesionych w 2018 roku małych skoczniach w Chochołowie, wpisały się już na stałe w letni kalendarz polskich zawodów. Po konkursach z okazji Dnia Dziecka i pierwszej odsłonie Pucharu Wakacji, młodzi skoczkowie i skoczkinie ponownie pojawią się w dolinie Czarnego Dunajca. Drugi akcent tegorocznego Pucharu Wakacji odbędzie się już 24 lipca (sobota). Na starcie pojawią się zawodnicy z czterech kategorii wiekowych – dwóch męskich i dwóch żeńskich.

Na większej skoczni HS-30 (K-28) powalczą chłopcy z roczników 2010-2011, a także dziewczynki z roczników 2008-2009. Mniejszy obiekt HS-16 (K-15) będzie areną zmagań wśród chłopców urodzonych w 2012 roku (i młodszych), a także dziewczynek z rocznika 2010 (i młodszych). Rywalizacja rozpocznie się o godzinie 10:00.

Więcej o tych zawodach (zgłoszenia, informacje dla zawodników) przeczytacie na stronie Klubu Sportowego Chochołów >>>

Przypomnijmy, że w pierwszej edycji Pucharu Wakacji w Chochołowie, w starszej kategorii wiekowej chłopców triumfował Rafał Luberda reprezentujący Klub Sportowy Rutkow-ski, który skoczył 30,5 i 30 metrów. Letni rekord skoczni wynoszący 31 metrów wyrównał za to skoczek z KS Chochołów, Bartłomiej Czech. Wśród chłopców młodszych najlepszy okazał się kolejny zawodnik gospodarzy, Antoni Kidoń (17,0 / 17,0 m). Na starcie w kategorii dziewcząt starszych pojawiła się jedynie Marta Ściborski (26,0 / 26,5 m) z Wiślańskiego Stowarzyszenia Sportowego. W młodszej, żeńskiej kategorii wiekowej, z nowym letnim rekordem skoczni, wygrała Zuzanna Truchan (16,5 / 17,0 m) z KS Chochołów.

„Projekt na medal” jest największym na Podhalu wieloletnim projektem rozwoju dyscyplin zimowych: Biegi narciarskie, Skoki narciarskie i Kombinacja norweska skierowanym do dzieci szkół podstawowych. Uczestniczy w nim blisko 240 regularnie trenujących dzieci w ramach dodatkowych pozalekcyjnych zajęć ogólnorozwojowych w ich macierzystych szkołach i w dodatkowych zajęciach specjalistycznych z trenerami Klubu Sportowego KS Chochołów. Chochołowski Klub realizuje projekt od 2019 roku. Kilkunastu uczestników z naborów 2019, 2020 już odniosło pierwsze sukcesy w ogólnopolskiej rywalizacji sportowej. Projekt wspierają: Bank Gospodarstwa Krajowego – Sponsor Główny Projektu oraz Grupa LOTOS – Sponsor Strategiczny.

 

Fotorelacja z pierwszej rundy Pucharu Wakacji w Chochołowie:

 

Bartosz Leja,
informacja własna

 

Dodaj komentarz