You are currently viewing Yukiya Sato najlepszy w krajowych zawodach w Asahi
Yukiya Sato (fot. Julia Piątkowska)

Yukiya Sato najlepszy w krajowych zawodach w Asahi

W piątek odbyły się zawody krajowe w Japonii. Konkursy rozegrano na skoczni w Asahi (HS 68). Najlepszy okazał się 26- latek Yukiya Sato, a podium uzupełnili Masamitsu Ito oraz Reruhi Shimizu. 

 

13. skoczek Pucharu Świata w sezonie 2020/21 dał sygnał, że podczas kolejnej odsłony zimowych zmagań także chce walczyć o jak najwyższe lokaty. Yukiya Sato triumfował w piątkowej rywalizacji w Asahi. 26-letni Japończyk oddał skoki na odległość 61,5 metra i 62 metrów. Drugiego Masamitsu Ito ( 60,5 / 60 m) wyprzedził aż o 8,7 punktu, co na tak małym obiekcie robi wrażenie. Na najniższym stopniu podium uplasował się Reruhi Shimizu, który w obydwu seriach konkursowych lądował na 60. metrze obiektu Asahi. 

Tuż za najlepszą trójką rywalizację zakończył brązowy medalista z konkursu drużynowego na Mistrzostwach Świata 2019 – Junshirō Kobayashi (60 / 59,5 m). Ex aequo z uzdolnionym skoczkiem czwarte miejsce zajął Riki Kurita, który uzyskał identyczne odległości. Na szóstej lokacie zameldował się Ren Nikaido (58 / 61 m), siódma pozycja przypadła Keiichiemu Sato (60 / 58,5 m) a ósmy był Taku Takeuchi (56,5 / 60 m). Czołową dziesiątkę uzupełnili: Shohei Tochimoto (58 / 58,5 m) oraz Yuken Iwasa (58,5 / 57 m). 

Warto także wspomnieć o Kazuyoshim Funaki, który zajął 21. pozycję. Skoczek mimo skończenia 46 lat nie zamierza składać broni i choć nie osiąga już tak rewelacyjnych wyników, dalej postanawia czerpać radość z skakania i regularnie pojawia się na starcie krajowych zawodów w Japonii. 

 

Maria Chenczke, 
źródło: Twitter

 

Dodaj komentarz