You are currently viewing Wokół Skoczni #103: Były skoczek mistrzem olimpijskim w kolarstwie, wakacje Polaków i ekologiczny Nakamura
Primož Roglič (fot. Petar Milošević / CC BY 4.0)

Wokół Skoczni #103: Były skoczek mistrzem olimpijskim w kolarstwie, wakacje Polaków i ekologiczny Nakamura

Podczas gdy większość czołowych skoczków szykuje się do kolejnych etapów Letniego Grand Prix, sportowym światem zawładnęły Letnie Igrzyska Olimpijskie w Tokio. I właśnie dziś w jeździe indywidualnej na czas w kolarstwie szosowym, po złoty medal sięgnął... były mistrz świata juniorów w skokach narciarskich, Primoz Roglic. Co jeszcze działo się ostatnio "Wokół Skoczni"? Sprawdźmy!

 

Mistrz świata w skokach mistrzem olimpijskim w kolarstwie

Tytuł mistrza olimpijskiego, który wywalczył 31-letni Primož Roglič to bez wątpienia najważniejsza dzisiaj informacja powiązana... ze skokami narciarskimi. Kolarz, który sięgał już po triumfy w mistrzostwach świata i wyścigu Vuelta a Espana, dziś odniósł swój największy sukces w karierze. W Tokio wywalczył złoty medal olimpijski w jeździe indywidualnej na czas. A jeszcze w 2007 roku w Planicy, jako 17-letni młodzieniec wywalczył tytuł mistrza świata... w skokach narciarskich. Trzeba przyznać, że multidyscyplinarne zdolności Słoweńca są imponując, a zauważył to także Kamil Stoch, który złożył Rogličowi gratulacje na Instagramie. Serdecznie się do nich dołączamy!

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Primoz Roglic (@primozroglic)

 

Słoweńskie skoczkinie kibicowały Rogličowi

Olimpijski wyścig kolarzy i wielki sukces swojego dawnego kolegi ze skoczni obserwowały także słoweńskie skoczkinie. Wśród zawodniczek emocjonujących się złotym występem Primoza Rogliča były m.in. Nika Križnar, Ema Klinec i Špela Rogelj.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Women ski jumping team (@7keels)

 

Contamine na kolarskim treningu

Nie po raz pierwszy okazuje się, że także czynni skoczkowie narciarscy chętnie zajmują się kolarstwem. Właśnie na taki rodzaj treningu zdecydował się francuski zawodnik, Mathis Contamine. Może kiedy i on pójdzie kiedyś w ślady Słoweńca?

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Mathis Contamine (@mathis_ctmskijumping)

 

Morgenstern na fali

Nieco inny rodzaj aktywności wybrał były austriacki skoczek, Thomas Morgenstern. Popularny "Morgi", mimo że już siedem lat temu zakończył oficjalną sportową karierę, wciąż próbuje różnych dyscyplin. Tym razem zdecydował się na wakesurfing.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Thomas Morgenstern (@thomasmorgenstern)

 

Križnar bujająca w obłokach

Wakacje aktywnie spędza także zdobywczyni Kryształowej Kuli, Nika Križnar. Słowenka znalazła czas nie tylko na trucht z czworonożnym przyjacielem, ale także... na pobujanie w obłokach.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Nika Križnar (@nika.kriznar)

 

Paschke policjantem

Nieco inaczej realizował się w ostatnim czasie jeden z filarów niemieckiej ekipy, Pius Paschke. 31-letni podopieczny trenera Stefana Horngachera zakończył pięcioletnie szkolenie policyjne. Jak wiemy, bardzo często zdarza się, że sportowcy z zachodu, łączą sportowe kariery z pracą w służbach mundurowych, co w dużej mierze ułatwia im regularne treningi. Ciekawe, czy takie rozwiązanie przyjęłoby się również w naszym kraju...

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Pius Paschke (@piuspaschke)

 

Wolny na siłowni

Po zagranicznych wakacjach, intensywny czas nadszedł też dla polskich skoczków. Jakub Wolny, który wystartuje w kolejnych zawodach Letniego Grand Prix w Courchevel, formę fizyczną szlifował już na siłowni... w Chorwacji!

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Jakub Wolny 😈 (@szyybki)

 

Włoskie wakacje Rajdy

Podczas wakacji baterie ładowała również Kinga Rajda. Polska skoczkini, której w zagranicznych wojażach towarzyszyli dobrzy znajomi ze skoczni, zdecydowała się na odwiedzenie włoskiej Sardynii. Mamy nadzieję, że odpoczynek pomoże naszej reprezentantce w powrocie do wysokiej formy na skoczni.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez 𝕂𝕀ℕ𝔾𝔸 ℝ𝔸𝕁𝔻𝔸 ☀️-kiddo (@kinga_rajda)

 

Kubacki z latającym towarzyszem

Na wakacje w Turcji postawił z kolei jeden z naszych najbardziej utytułowanych skoczków, Dawid Kubacki. 31-letniemu reprezentantowi Polski w podróży towarzyszyła żona Marta, córeczka Zuzanna, a także... kolorowy, latający "prawie orzeł" 😉

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Dawid Kubacki (@dawid.kubacki.official)

 

Kot nad polskim morzem

Nad polskim morzem wypoczywa z kolei Maciej Kot, który od początku sezonu trenuje pod czujnym okiem brata Jakuba. Także 30-latkowi w wakacyjnym czasie towarzyszy najbliższa rodzina, czyli żona Agnieszka i synek Filip.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Maciej Kot (@maciejkot)

 

Złoty bażant Żyły

Wracając na chwilę do skrzydlatych tematów, warto zerknąć na nowego przyjaciela Piotra Żyły. Mistrz świata z Oberstdorfu pochwalił się statuetką złotego bażanta, o którą zimą toczył zacięte boje z Andrzejem Stękałą. Jak widać, złoto przyciąga złoto!

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Piotr Żyła (@piotr_zyla_official)

 

Koledzy Stocha w Planicy

Wielkie sukcesy, złote medale i statuetki dopiero przed nimi, jednak trzeba przyznać, że zawodnicy Klubu Sportowego Eve-nement Zakopane mają świetne warunki do treningu. Ostatnio młodzi klubowi koledzy Kamila Stocha, wraz z nim samym, zawitali do słoweńskiej Planicy. Tak szlifuje się talenty! Tym razem trzykrotny mistrz olimpijski wystąpił w roli... trenera.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Kamil Stoch (@kamilstochofficial)

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez KS Eve-nement Zakopane (@evenement_zakopane)

 

Wakacyjna Abi Strate

Trening treningiem, ale faktycznie warto na jakiś czas włączyć wakacyjny tryb. Poleca Abigail Strate!

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Abigail Strate (Abi)🐝 (@abi.strate)

 

Urodzinowy tort Sato

Powody do uśmiechu miał ostatnio także Keiichi Sato, który świętował swoje 24. urodziny. Japoński skoczek z tej okazji otrzymał wyjątkowy tort, na którym nie mogło zabraknąć "skocznego motywu".

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Keiichi Sato (@ke1sat0)

 

Ekologiczny Nakamura

Wśród wakacyjnych obrazków i intensywnych treningów, warto zwrócić uwagę na rzeczy dotyczące nas wszystkich, a także przyszłych pokoleń. Naoki Nakamura, który znany jest z promowania ekologicznych postaw, pochwalił się ostatnio używaniem odzieży pochodzącej z recyklingu. Dzięki takiej postawie wszyscy możemy ograniczać produkcję tworzyw sztucznych, które przecież przyczyniają się do zanieczyszczenie naszej planety. Polecamy!

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Naoki Nakamura (@naoking_flylabo)

 

zebrał Bartosz Leja,
źródło: Instagram / Twitter

 

Dodaj komentarz