You are currently viewing Pożegnalny konkurs Tima Fuchsa w Degenfeld
Tim Fuchs (fot. Julia Piątkowska)

Pożegnalny konkurs Tima Fuchsa w Degenfeld

Zawody w niemieckim Degenfeld były okazją do oficjalnego pożegnania się ze skocznią Tima Fuchsa. 24-letni reprezentant miejscowego klubu, już wcześniej postanowił zakończyć swoją przygodę ze skokami narciarskimi, a w niedzielę zwycięstwem przypieczętował ostatni występ.

 

Rywalizacja na średnim obiekcie Kaltefeldschanze (K-75 / HS-83) przebiegała w kilku kategoriach wiekowych, jednak najważniejszym wydarzeniem był występ, kończący karierę Tima Fuchsa. Niemiec zdecydował o odwieszeniu nart na kołek już wcześniej, jednak to właśnie impreza w Degenfeld miała być tego zwieńczeniem.

I właśnie przed rodzimą publicznością, Fuchs zwyciężył w rywalizacji z trzema niemieckimi juniorami. 24-latek oddał skoki na odległość 80 i 78 metrów i mimo, że nie doskoczył do rekordu obiektu wynoszącego 82 metry, to zanotował wyraźną przewagę nad Finnem Braunem (75,0 / 75,5 m) oraz Janem Andersenem (73,5 / 77,0 m).

Tim Fuchs ma w swoim dorobku trzy medale Mistrzostw Świata Juniorów (każdego kruszcu), które zdobywał wraz z drużyną. W 2016 roku w Rasnovie wraz z kolegami sięgnął po złoto, a w konkursie mikstów wywalczył brąz. Rok później w Park City w drużynowej rywalizacji zapisał na swoim koncie srebrny krążek. Ponadto podczas czempionatu rozgrywanego w Rumunii indywidualnie zamknął czołową szóstkę. Do największych indywidualnych sukcesów Niemca, można też zapisać triumf w klasyfikacji generalnej cyklu FIS Cup w sezonie 2019/2020. W „trzecioligowych” zawodach Fuchs sześciokrotnie wskakiwał na podium, w tym trzykrotnie na jego najwyższy stopień. Dwukrotnie meldował się także w czołowej trójce konkursów Letniego Pucharu Kontynentalnego. Zanotował też jeden start w zawodach Pucharu Świata – podczas zawodów Turnieju Czterech Skoczni w Oberstdorfie w 2014 roku zajął 47. miejsce.

Dodajmy, że wśród triumfatorów lokalnych zawodów w Degenfeld, obok kończącego karierę skoczka, byli: Selina Kölle (65,0 / 63,5 m), Jannik Faisst (76,0 / 79,0 m), Magda Höger (59,0 / 55,0 m), Lasse Deimel (76,5 / 75,5 m), Sina Kiechle (68,5 / 65,5 m), Janne Holz (74,5 / 81,5 m), Sara Johannssen (54,0 / 58,0 m), Felix Brieden (68,0 / 70,5 m), a także Yann Kullmann (72,0 / 75,5 m). Warto zauważyć także występ syna trenera Stefana Horngachera, Amadeusa, który wśród zawodników do 15 roku życia zajął solidne drugie miejsce.

Pełne wyniki rywalizacji >>>

 

 

Bartosz Leja,
źródło: skiclub-degenfeld.de

 

Dodaj komentarz