You are currently viewing Wokół Skoczni #104: Skoczkowie na wyścigu Formuły 1, bojowy nastrój Żyły i tańczący… z Małyszem
Piotr Żyła (fot. Julia Piątkowska)

Wokół Skoczni #104: Skoczkowie na wyścigu Formuły 1, bojowy nastrój Żyły i tańczący… z Małyszem

Podczas gdy największa sportowa uwaga zwrócona jest ostatnimi czasy na igrzyska olimpijskie w Tokio, skoczkowie i skoczkinie treningami przygotowują się do kolejnych etapów letnich zmagań na igelicie. Dla wielu to także czas wakacji i regeneracji. Co w ostatnim tygodniu działo się u Waszych i naszych ulubieńców „Wokół Skoczni”? Sprawdźmy!

 

Mistrzowski mecz w siatkówkę

Jak mówi stare sportowe porzekadło, „złoto przyciąga złoto”… Po raz kolejny potwierdziło się, że to prawda, podczas tureckich wakacji Dawida Kubackiego. Mistrz świata w skokach narciarskich sprzed dwóch lat, spotkał na nich utytułowaną polską siatkarkę, Joannę Wołosz. I wraz z rówieśniczką i znajomymi rozegrał mecz siatkówki. Może zimą to reprezentantka Polski zawita na skoczni?

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Joanna Wołosz (@asiawolosz14)

 

Polscy skoczkowie na wyścigu Formuły 1

Na inny sport postawili ostatnio reprezentacyjni koledzy Kubackiego. Jak doskonale wiemy, w gronie polskich kadrowiczów nie brakuje fanów wyścigów Formuły 1. Dlatego też ich obecność na torze Hungaroring podczas Grand Prix Węgier nie mogła nikogo zaskakiwać. Na wyścigowe wrażenia postawili Stefan Hula, Andrzej Stękała, Paweł Wąsek oraz Jakub Wolny.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Paweł Wąsek (@wasekpawel)

 

Prevc i klasyki motoryzacji

Swojego zamiłowania do motoryzacji i szybkich samochodów nie ukrywa także Domen Prevc. Słoweński skoczek testował niedawno kultowe modele Ferrari i Porsche. Ciekawe, która marka bardziej pasuje 22-latkowi…

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Domen (@domen_prevc)

 

Seifriedsberger na trampolinie

Podobnie jak Dawid Kubacki, na aktywny wypoczynek postawiła Jacqueline Seifriedsberger. Chociaż w przypadku 30-letniej Austriaczki trapionej przez kontuzje, można bardziej mówić o procesie rehabilitacji, regeneracji i powrotu do pełni sportowych sił. Skoczkini zaprezentowała ostatnio swoją rosnącą formę fizyczną i… akrobatyczne umiejętności.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Jaci Seifriedsberger (@jaciseifriedsberger)

 

Golfista Hayboeck

Na nieco mniej wyczerpujący, jednak równie wymagający sport postawił ostatnio Michael Hayboeck. Austriak, który w Courchevel po raz pierwszy tego lata wystartuje w zawodach Letniego Grand Prix, kilka dni temu wziął udział w pokazowym turnieju golfowym. Czyżby to był jego pomysł na sportową przyszłość po skokach?

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez hayböckmichael (@hayboeckmichael)

 

Żyła w bojowym nastawieniu

Nie mniej ciekawie spędził wolne dni polski mistrz świata, Piotr Żyła. 34-letni skoczek wybrał się nad polskie morze, a konkretnie do Świnoujścia, gdzie wykazywał prawdziwie… bojowe nastawienie 😉 Mamy nadzieję, że podobnie będzie także na skoczni w sezonie olimpijskim.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Piotr Żyła (@piotr_zyla_official)

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Piotr Żyła (@piotr_zyla_official)

 

Ślub Nazarova

Bardzo miłą wiadomością podzielił się w mediach społecznościowych Mikhail Nazarov. Lider reprezentacji Rosji z minionej zimy, pod koniec lipca poślubił swoją narzeczoną, Tatianę. Młodej parze pozostaje życzyć wszystkiego najlepszego na nowej drodze życia!

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Mikhail Nazarov (@mikhailnazarov_)

 

Małysz w „Tańcu z gwiazdami”

Weselne klimaty nieodłącznie kojarzą się z kolei z tańcem. A ten już niebawem zacznie mocno towarzyszyć rodzinie Małyszów. Żona naszego utytułowanego reprezentanta Adama, Izabela, została jedną z uczestniczek 12. edycji „Tańca z gwiazdami”. Już teraz możemy być pewni, że małżonek, któremu niegdyś kibicowała cała Polska, sam zostanie kibicem swojej małżonki. My też życzymy powodzenia!

 

Widok z „biura” amerykańskich skoczków

Każdemu zdarzy się spojrzeć przez okno podczas intensywnego dnia pracy. Stanowisko każdego z nas wygląda inaczej, jednak trzeba przyznać, że widoki z „biura” skoczków należą do najpiękniejszych! Amerykańscy zawodnicy w Park City z pewnością nie narzekają.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez USA Nordic (@usanordic)

 

zebrał Bartosz Leja
źródło: Instagram

 

Dodaj komentarz