You are currently viewing Brązowa medalistka z Seefeld ogłosiła zakończenie kariery
Norweskie medalistki w Seefeld, od lewej: Bråten, Opseth, Strøm, Lundby (fot. Julia Piątkowska)

Brązowa medalistka z Seefeld ogłosiła zakończenie kariery

Ingebjørg Saglien Bråten zdecydowała się zakończyć sportową karierę. Powodem odwieszenia nart na kołek jest zespół powstrząśnieniowy, który jest efektem upadku, który norweska skoczkini zaliczyła 1,5 roku temu.

 

Ingebjørg Saglien Bråten za pośrednictwem swojego profilu na Instagramie ogłosiła zakończenie sportowej kariery. Powodem odwieszenia nart na kołek przez młodą Norweżkę jest zespół powstrząśnieniowy, który ciągnie się od poważnego upadku, którego zawodniczka doznała 1,5 roku temu. – Nieco ponad półtora roku temu upadłam i doznałem poważnego wstrząsu mózgu. Od tego czasu zrobiłam wszystko, co w mojej mocy, aby wrócić. Wraz z rozpoznaniem zespołu powstrząśnieniowego lekarze i fizjoterapeuci zalecili, abym odłożyła narty na półkę i zdecydowałam się zastosować do tego zalecenia – czytamy na Instagramie brązowej medalistki z Seefeld.

Ingebjørg Saglien Bråten chce w pełni dojść do sił i pozbyć się skutków nieprzyjemnego upadku, które odczuwa po dziś dzień. Była reprezentantka kraju Wikingów ma nadzieję na to, że uciążliwe objawy miną, a jak sama przyznaje do światowej czołówki skoków narciarskich byłoby jej się już bardzo trudno zbliżyć. – Teraz mam nadzieję, że moje ciało zyska więcej spokoju, aby się wyleczyć i ostatecznie stanie się ponownie w 100% zdrowe. Ewentualne nowe wstrząśnienie mózgu potrwałoby jeszcze dłużej i zajęłoby to dłużej, żebym doszła do siebie. Dodatkowo moje zdolności poznawcze mogłyby być bardziej osłabione. Trudno będzie podjąć niezbędne kroki, aby dostać się na światowy szczyt – zdradza 21-letnia Norweżka. 

Krótka kariera Ingebjørg Saglien Bråten była owocna w dwa medale. Zawodniczka zdobyła brązowy krążek w konkursie drużynowym podczas czempionatu w Seefeld w 2019 roku. Do swojego dorobku dorzuciła również wicemistrzostwo świata juniorów w zawodach drużyn mieszanych w Lahti. Najwyżej w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata uplasowała się w sezonie 2018/2019 kiedy zajęła 38. pozycję z dorobkiem 36 „oczek”. – Na pewno będę tęskniła za skokami, ale ta decyzja jest teraz dla mnie najlepsza. Choć chciałbym osiągnąć więcej, to cieszę się z tego, co udało mi się osiągnąć – stwierdza Bråten. 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Ingebjørg Saglien Bråten (@ingbraaten)

 

 

 

Weronika Brodowska,
źródło: Instagram

Dodaj komentarz