You are currently viewing Cztery Polki wystartują w Letnim Pucharze Kontynentalnym w Rasnovie. Jest debiutantka
Sara Tajner (fot. Ewa Skrzypiec)

Cztery Polki wystartują w Letnim Pucharze Kontynentalnym w Rasnovie. Jest debiutantka

Już w czasie najbliższego weekendu w rumuńskim Rasnovie odbędą się kolejne konkursy Letniego Pucharu Kontynentalnego, zarówno w żeńskim, jak i męskim wydaniu. Sztab szkoleniowy polskiej kadry kobiet zdecydował już o składzie Biało-Czerwonych na zbliżające się zmagania. W reprezentacji nie zabraknie doświadczenia z kadry narodowej, a także debiutanckiej młodości z zaplecza grupy trenera Kruczka.

 

Zawody na normalnej skoczni HS-97 (K-90) w malowniczym Rasnovie odbędą się już w dniach 21-22 sierpnia, czyli w najbliższą sobotę i niedzielę. Panie będą czekały dwa konkursy indywidualne i szanse na „drugoligowe” zdobycze punktowe. Polskę w Rumunii reprezentować będą cztery zawodniczki. W tym gronie będą dwie skoczkinie kadry narodowej, czyli 24-letnia Joanna Szwab, a także 16-letnia Wiktoria Przybyła. Pierwsza z nich ma już za sobą letnie starty w zawodach Grand Prix w Wiśle i Frenštácie, jednak ani przed własną publicznością, ani w Czechach, nie udało jej się uplasować w finałowej trzydziestce. Druga startowała jedynie na skoczni im. Adama Małysza, jednak jej także nie udało się sięgnąć po punkty do klasyfikacji generalnej. Później młodej zawodniczce przytrafiła się niedyspozycja zdrowotna, która wykluczyła ją z kolejnych startów. Tym razem nadejdzie jednak szansa na rehabilitację.

Obok dwóch kadrowiczek, w rumuńskim Siedmiogrodzie zaprezentuje się 14-letnia Pola Bełtowska. Podopieczna trenera Jakuba Kota w lipcu zadebiutowała w zawodach FIS, a konkretnie w FIS Cup w estońskim Otepää. Później w fińskim Kuopio zanotowała też debiut w Letnim Pucharze Kontynentalnym i za 30. miejsce zdobyła pierwszy pucharowy punkt. Polski kwartet w Rasnovie uzupełni kolejna 15-latka, Sara Tajner. Przedstawicielka słynnej narciarskiej familii również skakała w „trzecioligowych” konkursach w Estonii, jednak po raz pierwszy dane jej będzie skoczyć w rywalizacji „drugoligowej”.

Podczas gdy wyżej wymienione zawodniczki wraz z trenerami Marcinem Bachledą i Wojciechem Tajnerem udadzą się do Rumunii, pozostałe podopieczne głównego trenera Łukasza Kruczka zmierzą się w krajowej stawce w zawodach LOTOS Cup. W gronie startujących w Szczyrku będą zatem: Kamila Karpiel, Nicole Konderla, Kinga Rajda oraz Anna Twardosz.

Dodajmy, że w Rasnovie w Letnim Pucharze Kontynentalnym powalczą też mężczyźni. Jak poinformował Polski Związek Narciarski, skład naszej reprezentacji na te zawody poznamy w czwartek.

 

Skład żeńskiej reprezentacji Polski na LPK w Rasnovie:

 • Pola Bełtowska (32. miejsce w LPK 2021),
 • Wiktoria Przybyła,
 • Joanna Szwab,
 • Sara Tajner.

 

Program LPK kobiet w Rasnovie:

 • 21 sierpnia 2021 r. (sobota):
  • 10:00 – oficjalny trening,
  • 11:00 – konkurs indywidualny.
 • 22 sierpnia 2021 r. (niedziela):
  • 9:00 – seria próbna
  • 10:00 – konkurs indywidualny.

 

Bartosz Leja,
źródło: PZN

 

Dodaj komentarz