You are currently viewing Polscy skoczkowie nie wystartują w Grand Prix w Kazachstanie. Co ze startem w Rosji?
Trenerzy polskiej kadry - Maciej Maciusiak, Michal Doležal, Grzegorz Sobczyk (fot. Julia Piątkowska)

Polscy skoczkowie nie wystartują w Grand Prix w Kazachstanie. Co ze startem w Rosji?

Polscy skoczkowie na pewno nie wystartują w zaplanowanych na pierwszy weekend września zawodach Grand Prix w kazachskim Szczuczyńsku. Poinformował o tym portal Skaczemy.pl. Najprawdopodobniej żadnego z naszych reprezentantów nie zobaczymy także w kolejnych letnich zawodach najwyższej rangi w rosyjskim Czajkowskim.

 

Według oficjalnych informacji, decyzja polskiego sztabu szkoleniowego dotycząca absencji Biało-Czerwonych w nadchodzących konkursach LGP w Szczuczyńsku, jest podyktowana dwoma kluczowymi kwestiami. Trenerzy obawiali się pogarszającej się sytuacji pandemicznej w Kazachstanie, a także nie byli przekonani do dalekiej podróży na wschód. O tym, że nasi reprezentanci odpuszczą ten start, nieoficjalnie mówiło się już od kilku tygodni. Przypomnijmy, że w Kazachstanie zaplanowane są dwa indywidualne konkursy mężczyzn, na skoczniach HS-140 i HS-99. 

Wiele wskazuje też na to, że polscy zawodnicy nie udadzą się także do Czajkowskiego, gdzie zawody Letniego Grand Prix mają zawitać w dniach 11-12 września. Rosyjscy organizatorzy wciąż nie otrzymali wstępnego zgłoszenia ze strony reprezentacji Polski, a jak sami mówią, Biało-Czerwoni byli zazwyczaj jednymi z pierwszych, którzy taki sygnał wysyłali. Tym samym możemy się spodziewać, że nadchodzące dwa weekendy LGP odbędą się bez udziału podopiecznych trenera Michala Doležala.

Dodajmy też, że wczoraj z Rumunii dotarła informacja o odwołaniu zaplanowanych na 18 i 19 września konkursów LGP w Rasnovie. Wcześniej kazachscy organizatorzy zrezygnowali z przeprowadzenia u siebie zawodów kobiet i można było przypuszczać, że podobne losy czekają męskie zmagania. Póki co jednak, zarówno zawody mężczyzn w Szczuczyńsku, jak i Czajkowskim, pozostają w kalendarzu.

 

Bartosz Leja,
źródło: Skaczemy.pl / informacja własna

 

Dodaj komentarz