You are currently viewing Najmłodsi skakali w Bystrej. Wśród zwycięzców zawodnicy KS Chochołów i WSS Wisła
Antoni Kidoń (fot. Bartosz Leja)

Najmłodsi skakali w Bystrej. Wśród zwycięzców zawodnicy KS Chochołów i WSS Wisła

Wraz z początkiem roku szkolnego, na małych skoczniach w Bystrej rozegrano żegnające lato zawody o Puchar Wójta Gminy Wilkowice. W konkursach z cyklu „Nadzieje Beskidzkie” najlepsi okazali się Adam Pilch, Zuzanna Truchan, Antoni Kidoń i Oliwier Michalczuk. Na starcie obok młodych reprezentantów Polski, pojawili się także goście ze Słowacji.

 

Puchar Wakacji Chocholow2021 2runda fotBartoszLeja ZuzannaTruchan 300x200 - Najmłodsi skakali w Bystrej. Wśród zwycięzców zawodnicy KS Chochołów i WSS Wisła
Zuzanna Truchan (fot. Bartosz Leja)

W rywalizacji chłopców z roczników 2010-2011 na skoczni HS-31 (K-29), najlepszy okazał się 10-letni Adam Pilch. Reprezentant Wiślańskiego Stowarzyszenia Sportowego wziął udany rewanż na konkurentach po wcześniejszych letnich konkursach, i tym razem skokami na 29 i 30 metrów zapewnił sobie zwycięstwo. Na drugiej pozycji zameldował się zawodnik Klubu Sportowego z Chochołowa, Bartłomiej Czech (29,0 / 29,5 m), który do triumfatora stracił 5,7 punktu. Skład czołowej trójki uzupełnił kolejny skoczek reprezentujący WSS Wisła, Michał Cieślar (28,0 / 28,0 m). Tym razem czwarte miejsce zajął Rafał Luberda z KS Rutkow-ski, który pod koniec sierpnia, w podobnym gronie, wygrał Letni Puchar Bieszczadów w Zagórzu. W pierwszej szóstce w Bystrej zmieścili się jeszcze Adam Pabon i Mateusz Rus.

Pełne wyniki >>>

Zmagania dziewcząt z roczników 2010-2014 przyniosły triumf brylującej tego lata Zuzanny Truchan. 11-letnia zawodniczka KS Chochołów oddała skoki na odległość 24 i 25 metrów i dość pewnie wygrała z sześcioma młodszymi o rok konkurentkami. Drugie miejsce zajęła zawodniczka miejscowego LKS Klimczok Bystra, Lena Bogusz (23,5 / 23,5 m), a na najniższy stopień podium wskoczyła klubowa koleżanka zwyciężczyni, Emilia Antosz (22,0 / 22,0 m). W szóstce zmieściły się jeszcze dwie reprezentantki Słowacji, Larisa Palova i Emma Mastisova, a także Milena Hula, córka reprezentanta kadry narodowej skoczków, Stefana Huli.

Pełne wyniki >>>

Bystra skocznieimjozefaprzybyly fotArturBalaSkisprungschanzen 300x200 - Najmłodsi skakali w Bystrej. Wśród zwycięzców zawodnicy KS Chochołów i WSS Wisła
Skocznie w Bystrej (fot. Artur Bała / Skisprungschanzen.com)

Na mniejszej skoczni kompleksu im. Józefa Przybyły (K-18 / HS-19), zmierzyli się chłopcy z roczników 2012-2014. W tej kategorii również brylowali skoczkowie Klubu Sportowego z Chochołowa. Najlepszy okazał się 9-letni Antoni Kidoń, który uzyskał 19,5 oraz 19 metrów, a drugie miejsce z niespełna czteropunktową stratą do kolegi zajął 8-letni Oskar Rączka (18,5 / 19,0 m). W czołowej trójce zameldował się ponadto reprezentant WSS Wisła, Wiktor Sosna (18,5 / 18,5 m). Skład pierwszej szóstki uzupełnili: Wojciech Bobak, Peter Polony ze Słowacji oraz Grzegorz Grzanka.

Pełne wyniki >>>

Sporą gratką dla dzieci rozpoczynających w Bystrej swoją przygodę z nartami skokowymi, były zawody na malutkiej skoczni K-4. W gronie siedmiu chłopców w wieku od czterech do sześciu lat, wygrał najstarszy z nich, Oliwier Michalczuk (2,5 / 3,0 m) z klubu WSS Wisła. Czołową trójkę uzupełnili skoczkowie gospodarzy z LKS-u Klimczok Bystra – Kazimierz Ścisłowicz (2,0 / 1,5 m) i Filip Rus (1,5 / 1,0 m). W przypadku najmłodszych, to jednak nie lokaty i odległości były najważniejsze. Dziecięca radość z każdej próby i zapoznawanie się z tajnikami ulubionej dyscypliny sportu, mogą być dla niektórych świetną bazą pod sukcesy osiągane w kolejnych latach.

Pełne wyniki >>>

Kolejne zawody adeptów sztuki skakania na nartach odbędą się już 4 września na skoczniach w Zakopanem. Kompleks Średniej Krokwi (skocznie K-95, K-65, K-35, K-25) będzie wówczas areną Pucharu Tatr.

 

Bartosz Leja,
źródło: informacja własna / PZN

 

 1,042 total views,  3 views today

Dodaj komentarz