You are currently viewing LGP w Czajkowskim bez podopiecznych Doležala. Cztery Polki na starcie
Nicole Konderla i trener Łukasz Kruczek (fot. Ewa Skrzypiec)

LGP w Czajkowskim bez podopiecznych Doležala. Cztery Polki na starcie

Kolejne konkursy Letniego Grand Prix odbędą się już w najbliższy weekend w Czajkowskim. Na starcie w Rosji nie zobaczymy jednak podopiecznych trenera Michala Doležala. Po miesięcznej przerwie do rywalizacji wracają natomiast skoczkinie. Łukasz Kruczek zdecydował, że na obiekcie Śnieżynka wystąpią cztery Polki.

 

Do rywalizacji po prawie miesięcznej przerwie od zawodów najwyższej rangi powracają skoczkinie. Na belce startowej dużej Śnieżynki (HS-140) zobaczymy Nicole Konderlę, która podczas inauguracyjnych zawodów Letniego Grand Prix w Wiśle sięgnęła po punkty meldując się na 26. miejscu, lecz w kolejnych konkursach nie spisywała się najlepiej. W Czajkowskim wystartuje również Anna Twardosz, która podczas zeszłych zawodów w czeskim Frenštácie pod Radhoštěm jako jedyna wśród reprezentantek Polski zakwalifikowała się do konkursu jednak po nieudanym skoku rywalizację zakończyła na odległej 34. pozycji. W składzie znalazła się również Kinga Rajda, która na swoim koncie ma dwa punkty po występie w Courchevel, w którym uplasowała się na 29. miejscu. Ostatnią podopieczną Łukasza Kruczka, którą zobaczymy w Rosji jest Joanna Szwab, której w trwającym sezonie nie udało się jeszcze zakwalifikować do konkursu najwyższej rangi. 

To już drugi weekend cyklu Letniego Grand Prix, podczas którego w gronie rywalizujących nie zobaczymy Biało-Czerwonych. Jak wcześniej pisaliśmy, decyzja polskiego sztabu o absencji polskich zawodników najprawdopodobniej spowodowana jest troską o ich zdrowie w dobie pandemii oraz długą i męczącą podróżą do Rosji. Kolejnym argumentem związanym z nieobecnością jest bardzo ograniczona stawka zawodników zgłoszonych do konkursów, ponieważ do tej pory swój start zadeklarowało tylko 38 skoczków z 12 krajów. Warto dodać, że w związku z tym Polacy nie wystartują w zaplanowanym na niedzielę konkursie mikstów. 

Przypomnijmy, w klasyfikacji LGP 2021 na pierwszym miejscu plasuje się zwycięzca dwóch ostatnich konkursów w kazachskim Szczuczyńsku, Norweg Halvor Egner Granerud (200 pkt). Wśród naszych reprezentantów najwyżej  sklasyfikowany jest Jakub Wolny, który jest trzeci (185 pkt). W gronie skoczkiń do tej pory najwięcej punktów zdobyła zwyciężczyni konkursów w Wiśle i Courchevel, reprezentantka Słowenii Ursa Bogataj, która ma 340 punktów. Najwyżej sklasyfikowaną Polką jest natomiast Nicole Konderla, która z dorobkiem pięciu punktów zajmuje 39. miejsce.

 

Emilia Kryzel,
źródło: informacja własna / PZN

 

Dodaj komentarz