You are currently viewing Oberhof nowym gospodarzem zawodów Pucharu Świata kobiet
Oberhof skocznie (fot. TWZ)

Oberhof nowym gospodarzem zawodów Pucharu Świata kobiet

Zawody najwyższej rangi powracają do niemieckiego Oberhofu. Kompleks Kanzlersgrund po raz pierwszy w historii ugości konkursy Pucharu Świata pań. 

 

Po raz ostatni zawody Pucharu Świata w Oberhofie oglądaliśmy w grudniu 1998 roku. Po zwycięstwo w konkursie rozgrywanym na skoczni K120 sięgnął wtedy obecny trener austriackiej kadry mężczyzn, Andreas Widhölzl, a podium uzupełnili zawodnicy gospodarzy Martin Schmitt i Sven Hannawald. 

Po blisko 23 latach zawody najwyższej rangi powrócą do Turyngii. Oberhof po raz pierwszy w historii będzie gospodarzem Pucharu Świata pań. Konkursy odbędą się na skoczni normalnej Rennsteigschanze (K-90) w dniach 11-13 marca 2022 roku. Oberhof w pucharowym kalendarzu kobiet wskakuje na miejsce zawodów w Titisee-Neustadt. – Dostępnych było kilka miejsc. Początkowo Puchar Świata w skokach narciarskich kobiet planowany był w Titisee-Neustadt. Na nadchodzącą zimę w końcu postanowiliśmy to zmienić i udać się do Turyngii. Infrastruktura jest wyjątkowa – powiedział kierownik niemieckiej reprezentacji  Horst Hüttel. 

W latach 2013-2015 w Turyngii przeprowadzono gruntowny remont obiektu. Kanzlersgrund został wyremontowany tak aby spełniać wymagania Międzynarodowej Federacji Narciarskiej. Wymieniono tam najazd i wieżę sędziowską, a skocznie otrzymały również nowy wyciąg krzesełkowy. Przypomnijmy, że Oberhof w poprzednich latach gościł głównie zawody kombinacji norweskiej i konkursy rangi FIS Cup zarówno Pań i Panów w skokach narciarskich. 

 

Weronika Brodowska,
skispringen.com / insuedthueringen.de

Dodaj komentarz