You are currently viewing LPK Bischofshofen: Anže Lanišek liderem konkursu, pięciu Polaków w finale
Anže Lanišek (fot. Julia Piątkowska)

LPK Bischofshofen: Anže Lanišek liderem konkursu, pięciu Polaków w finale

Słoweniec Anže Lanišek jest liderem sobotniego konkursu Letniego Pucharu Kontynentalnego w austriackim Bischofshofen. Na skoczni im. Paula Ausserleitnera (HS-142) do serii finałowej awansowało pięciu Polaków, jednak żadnemu z nich nie udało się uplasować w czołowej dziesiątce stawki. Najwyżej, na trzynastej pozycji, znajduje się Aleksander Zniszczoł.

Anže Lanišek prowadzi po pierwszej serii konkursowej Letniego Pucharu Kontynentalnego w Bischofshofen. Słoweniec podczas swojego skoku wykorzystał dobre warunki wietrzne, które umożliwiły mu skok na odległość 137,5 metra. Tuż za Słoweńcem uplasował się zwycięzca z pierwszego treningu i serii próbnej, Artii Aigro. Estończyk skokiem na odległość 132,5 metra potwierdził swoją dobrą dyspozycję podczas „drugoligowych” zmagań w Bischofshofen, tracąc do lidera zaledwie 1,7 punktu. Na trzecim miejscu uplasował się Austriak David Haagen, skacząc 134,5 metra. Czwarty jest Daniel Tschofenig (130,0 m), piąty Fredrik Villumstad (132,5 m), a szósty Richard Freitag (133,0 m).

W czołowej dziesiątce pierwszej serii konkursu nie znalazł się żaden reprezentant Polski. Najlepszy okazał się Aleksander Zniszczoł, który po próbie na 128,5 metra zajmuje trzynastą lokatę. Do finałowej serii awansowali również szesnasty Klemens Murańska (130,0 m), dziewiętnasty Stefan Hula (128,0 m), dwudziesty pierwszy Jakub Wolny (125,5 m) i dwudziesty dziewiąty Maciej Kot (122,0 m). Poza czołową trzydziestką znalazł się Paweł Wąsek (124,0 m / 32. miejsce).

Cała pierwsza seria konkursowa została rozegrana z 16. belki startowej. Początek finałowej serii konkursowej jest planowany na godzinę 18:10. Tekstowa relacja LIVE trwa na SkokiPolska.pl >>>