You are currently viewing LPK Bischofshofen: Artti Aigro najlepszy w treningu i serii próbnej
Artti Aigro (fot. Julia Piątkowska)

LPK Bischofshofen: Artti Aigro najlepszy w treningu i serii próbnej

Estończyk Artti Aigro po skokach na odległość 135 i 127,5 metra okazał się najlepszy w treningu i serii próbnej podczas Letniego Pucharu Kontynentalnego w Bischofshofen. Z Biało-Czerwonych najlepiej spisał się Jakub Wolny, zajmując odpowiednio szóste i siódme miejsce.

Aigro najlepszy na treningu, trzech Polaków w czołowej dziesiątce

W pierwszym treningu Artti Aigro po próbie na 135. metr skoczni im. im. Paula Ausserleitnera, zdecydowanie wyprzedził swoich rywali. Estończyk drugiego Andersa Fannemela (122,5 m), który po długiej nieobecności wraca do rywalizacji w międzynarodowych zawodach, wyprzedził aż o 13,5 punktu. Czołową trójkę uzupełnił utytułowany Niemiec, Richard Freitag (123,5 m). Na kolejnych pozycjach znaleźli się David Siegel (119,5 m), Andreas Schuler (118 m) oraz Moritz Baer (119,5 m).

W czołowej dziesiątce znalazło się trzech Polaków. Najlepiej spisał się Paweł Wąsek, który po skoku na odległość 116 metrów zajął piąte miejsce. Szósty był Jakub Wolny (118,5 m), czołową dziesiątkę zamknął Stefan Hula (121,5 m), a na 11. pozycji uplasował się Aleksander Zniszczoł (119,5 m). Dalsze lokaty zajęli Klemens Murańka (27. miejsce / 99 m) i Maciej Kot (31. miejsce / 97 m).

Seria próbna również dla Aigro, Wolny siódmy

Seria próbna również należała do Aigro. Oddany w niesprzyjających warunkach i z niższej belki startowej skok na odległość 127,5 metra pozwolił Estończykowi wygrać rundę poprzedzającą sobotnie zmagania. Na drugiej pozycji znalazł się Austriak Manuel Fettner (139 m), a tuż za nim na trzecim miejscu sklasyfikowany został Słoweniec Anze Lanisek (130 m). W czołowej szóstce serii próbnej uplasowali się również Daniel Tshofenig (123,5 m), Fredrik Villumstad (133 m) oraz Jan Bombek (124 m).

W czołowej dziesiątce serii próbnej znalazł się tylko jeden reprezentant Polski. Jakub Wolny po skoku na odległość 128,5 metra Jakub Wolny zajął 7. miejsce. Aleksander Zniszczoł został sklasyfikowany na czternastej pozycji (118,5 m), dwudziesty był Klemens Murańka (121 m), a dwudziesty trzeci wynik serii próbnej uzyskał Stefan Hula (120 m). Dwudzieste ósme miejsce przypadło Maciejowi Kotowi (125,5 m), a dopiero na czterdziestej trzeciej lokacie sklasyfikowany został  Paweł Wąsek (121 m).

Początek pierwszej serii konkursowej zaplanowano na godzinę 17:00.