You are currently viewing Znamy nowy termin Letnich Mistrzostw Polski w Zakopanem
Kompleks Średniej Krokwi w Zakopanem (fot. COS OPO Zakopane)

Znamy nowy termin Letnich Mistrzostw Polski w Zakopanem

Letnie Mistrzostwa Polski, które pierwotnie zaplanowane były na 9 lipca odbędą się w dniach 28-29 października w Zakopanem. 

 

Pierwsza próba rozegrania letniego czempionatu nie doszła do skutku. Mistrzostwa Polski na Średniej Krokwi początkowo miały odbyć się 9 lipca, jednak zbyt mocne podmuchy wiatru uniemożliwiły przeprowadzenie konkursów kobiet i mężczyzn. Polski Związek Narciarski ogłosił nowy termin, w którym zawodnicy i zawodniczki powalczą o medale krajowego czempionatu. Letnie Mistrzostwa Polski w Zakopanem zostały zaplanowane na 28 i 29 października 2021 roku. Zawody odbędą się na skoczni im. Bronisława Czecha (HS 105).

Letnich tytułów mistrzowskich wywalczonych w 2020 roku w Szczyrku będą bronić Joanna Szwab i Dawid Kubacki. Po drużynowe mistrzostwo kraju na obiekcie Skalite sięgnął wtedy klub Wiślańskiego Stowarzyszenia Sportowego. 

Przypomnijmy, że rekordzistą przebudowanej Średniej Krokwi jest Valentin Foubert. Francuz w przerwanych kwalifikacjach do konkursu indywidualnego mężczyzn poszybował aż na 106. metr zakopiańskiego obiektu. Dokładnie taką samą odległość udało się osiągnąć Janowi Habdasowi, który w miniony weekend brylował na skoczni. im Bronisława Czecha w zawodach z cyklu LOTOS Cup. 

 

Weronika Brodowska,
źródło: PZN

 

Dodaj komentarz