You are currently viewing Czajkowski żegna się z organizacją LGP na dłużej? Prezydent rosyjskiej federacji dementuje
Ceremonia otwarcia zawodów w Czajkowskim (fot. Pavel Semyannikov)

Czajkowski żegna się z organizacją LGP na dłużej? Prezydent rosyjskiej federacji dementuje

Zawody Letniego Grand Prix w Czajkowskim są jedną z najważniejszych imprez w skokach narciarskich w Rosji. Także i w tym roku na skoczni Śnieżynka pojawiła się międzynarodowa stawka. W tamtejszych mediach pojawiła się pogłoska, wedle której Czajkowski czekać ma kilkuletnia przerwa w rozgrywaniu zmagań tego cyklu. Dementuje to jednak kierownictwo Rosyjskiej Federacji Skoków Narciarskich i Kombinacji Norweskiej.

 

LGPCzajkowski2021 mikst fotPavelSemyannikov DmitrijDubrowskij 300x200 - Czajkowski żegna się z organizacją LGP na dłużej? Prezydent rosyjskiej federacji dementuje
Dimitrij Dubrowski (fot. Pavel Semyannikov)

Według informacji portalu properm.ru, w 2022 roku zawody w Czajkowskim nie znajdą się w kalendarzu Letniego Grand Prix w skokach narciarskich. Taka decyzja ma być podyktowana m.in. wyjątkowo napiętym terminarzem na kolejny sezon. Pojawiły się również pogłoski, mówiące o tym, że letnia rywalizacja na rosyjską Śnieżynkę nie powróci także w kolejnych sezonach i jest to związane ze zbyt dużymi wydatkami finansowymi z regionalnego budżetu na organizację imprezy. Swoje niezadowolenie takimi opiniami wyraził już wówczas wiceprezydent rosyjskiej federacji, Władimir Sławski.

W związku z niepewnością dotyczącą przyszłych losów Grand Prix w Kraju Permskim, oficer prasowy Sbornej Marina Kalinina, skontaktowała się z prezydentem Rosyjskiej Federacji Skoków Narciarskich i Kombinacji Norweskiej, Dmitrijem Dubrowskim. I właśnie on dementuje dzisiaj część plotek. Potwierdza jednocześnie, że skocznie Czajkowski czeka roczna przerwa w organizacji letnich zawodów najwyższej rangi.

Decyzję o nieorganizowaniu Letniego Grand Prix w Czajkowskim w 2022 roku, ogłosiła minister sportu Kraju Permskiego Tatiana Czesnkowa. Do rozmowy doszło podczas spotkania z dyrektorami Pucharu Świata Chiką Yoshidą i Sandro Pertile w trakcie ostatnich zawodów Grand Prix. Wynika to z planowanych wydatków finansowych, związanych z 300-leciem założenia miasta Perm, a także koniecznością zgromadzenia sporych środków finansowych na organizację marcowych zawodów Pucharu Świata i Pucharu Kontynentalnego – mówi Dubrowski.

Prezydent rosyjskiej federacji zdementował jednocześnie informację, jakoby w kolejnych latach w Czajkowskim również nie odbyłyby się letnie zawody. – Nasza strategia na kolejne sezony zawiera najbardziej prestiżowe zawody w Pucharze Świata kobiet, czyli finałowy turniej Blue Bird w 2022 i 2023 roku, a także finał Pucharu Kontynentalnego mężczyzn w marcu 2022 roku. Już w 2023 roku ponownie będziemy organizować wrześniowe Letnie Grand Prix w Czajkowskim, a także grudniowy Puchar Świata kobiet w Rosji. Nasza federacja poparła włączenie wszystkich tych imprez do kalendarza Międzynarodowej Federacji Narciarskiej – tłumaczy szef rosyjskiego narciarstwa klasycznego.

 

Bartosz Leja,
informacja własna

 

Dodaj komentarz