You are currently viewing Słoweńcy gotowi na LGP w Hinzenbach, Słowenki trenują w Zakopanem

Słoweńcy gotowi na LGP w Hinzenbach, Słowenki trenują w Zakopanem

Trener reprezentacji Słowenii Robert Hrgota podał nazwiska sześciu zawodników, którzy wezmą udział w przedostatnich męskich zawodach Letniego Grand Prix w tym sezonie. W Hinzenbach zobaczymy m.in. Anže Laniška i Petera Prevca. Podczas gdy skoczkowie szykują się do startu w Austrii, słoweńskie skoczkinie przygotowują się do finałowych zmagań w Klingenthal podczas zgrupowania w Zakopanem.

 

W dotychczasowych konkursach Letniego Grand Prix mężczyzn, najlepiej spisywał się Anže Lanišek, który w trzech konkursach zgromadził 146 punktów i w klasyfikacji generalnej zajmuje ósme miejsce. Lider ekipy trenera Hrgoty w Wiśle wskoczył nawet na trzeci stopień podium i to właśnie z jego występem w Hinzenbach, słoweńscy kibice mogą wiązać największe nadzieje.

Na belce Aigner-Schanze (HS-90) w czasie najbliższego weekendu pojawią się także dwaj bracia Prevc. Dla Cene, który ma za sobą starty w Szczuczyńsku i Czajkowskim, będzie to szansa na awans z dwudziestej pozycji w „generalce”. Dla bardziej utytułowanego Petera, który wciąż poszukuje wielkiej formy sprzed kilku sezonów, zdobycze punktowe w zawodach LGP nie są zapewne tak ważne, jak ustabilizowanie formy przed sezonem zimowym. W słoweńskim składzie na Grand Prix w Austrii znaleźli się także Tilen Bartol, Timi Zajc oraz Jan Bombek.

Podczas gdy słoweńscy skoczkowie mają w najbliższej perspektywie rywalizację w Hinzenbach, ich rodaczki na kolejne miejsce treningów wybrały Zakopane. Słowenki od wczoraj przebywają w stolicy polskich Tatr, gdzie trenują zarówno na Wielkiej Krokwi (HS-140), jak i zmodernizowanej Średniej Krokwi (HS-105). Na Podhalu wraz ze sztabem szkoleniowym i trenerem Zoranem Zupančičem przebywają cztery jego podopieczne – Urša Bogataj, Katra Komar, Nika Križnar oraz Špela Rogelj.

Muszę przyznać, że nowe skocznie w Zakopanem są naprawdę dobre. Skakałam na nich po raz ostatni dziesięć lat temu i miałam okazję przetestować wtedy wszystkie obiekty. Teraz mamy tu obóz treningowy i skaczemy na obiekcie K-125 i K-95. Zmodernizowane skocznie są naprawdę perfekcyjne do treningów i zdecydowanie lepsze od tych starych… W każdy razie są na pewno bardziej nowoczesne. Mnie to bardzo odpowiada – mówi nam Rogelj, która jako najbardziej doświadczona kadrowiczka, w klasyfikacji generalnej Letniego Grand Prix zajmuje 26. miejsce.

Najlepiej w dotychczasowych konkursach spisuje się jej 26-letnia koleżanka Urša Bogataj, która wygrywając cztery konkursy cyklu (dwa w Wiśle i po jednym w Courchevel i Czajkowskim), już zapewniła sobie triumf w klasyfikacji generalnej. Tym samym po Nice Križnar, która okazała się najlepsza w zeszłorocznej edycji LGP, zostanie drugą Słowenką, która odniesie taki sukces. Dodajmy, że skoczkinie, tak jak i skoczków, czekają finałowe zawody Grand Prix 2021, które odbędą się w dniach 1-2 października na dużej Vogtland Arenie (HS-140) w Klingenthal. Następnie, 5 października, reprezentanci Słowenii zmierzą się jeszcze w krajowych mistrzostwach na igelicie na skoczni Bauhenk (HS-109) w Kranju. Później czeka ich już ostatnia prosta przygotowań do sezonu olimpijskiego 2021/2022.

 

Skład męskiej reprezentacji Słowenii na LGP w Hinzenbach:

  • Anže Lanišek (8. miejsce w LGP 2021),
  • Cene Prevc (20. miejsce w LGP 2021),
  • Tilen Bartol (28. miejsce w LGP 2021),
  • Peter Prevc (41. miejsce w LGP 2021),
  • Timi Zajc (45. miejsce w LGP 2021),
  • Jan Bombek (68. miejsce w LGP 2021).

 

Bartosz Leja,
źródło: sloski.si / informacja własna

 

Dodaj komentarz