You are currently viewing Bardzo mocna polska szóstka na finał Letniego Grand Prix w Klingenthal
Polscy skoczkowie, od lewej: Stoch, Żyła, Kubacki (fot. UVB Hinzenbach / Dietmaier)

Bardzo mocna polska szóstka na finał Letniego Grand Prix w Klingenthal

Zawody na dużej Vogtland Arenie (HS-140) zakończą tegoroczny cykl Letniego Grand Prix. W zawodach w Klingenthal zaprezentuje się najprawdopodobniej najmocniejsza na obecną chwilę polska szóstka. Nie zabraknie trzeciego w klasyfikacji generalnej cyklu Dawida Kubackiego, triumfatora z Wisły Jakuba Wolnego, mistrza świata Piotra Żyły i utytułowanego Kamila Stocha.

 

Przed finałowym weekendem Letniego Grand Prix w Klingenthal, najwyżej sklasyfikowanym polskim zawodnikiem w tym cyklu jest Dawid Kubacki, który zajmuje trzecie miejsce. Triumfatora zawodów w Wiśle nie mogłoby więc zabraknąć na Vogtland Arenie. Szansę startu dostanie także Jakub Wolny, który ma za sobą nie tylko pracowite, ale też bardzo udane lato. 26-latek wygrał w Wiśle swój pierwszy konkurs LGP w karierze, ponadto dwukrotnie zameldował się na podium zawodów Pucharu Kontynentalnego, a dzisiaj w Klingenthal wywalczył dodatkowe miejsce startowe dla Polski w pierwszym zimowym periodzie Pucharu Świata. Tym samym już podczas inauguracyjnych zawodów elity w Niżnym Tagile, polski sztab szkoleniowy będzie miał do dyspozycji nie sześć, a siedem miejsc do obsadzenia. Także występ Wolnego w finałowych zawodach LGP był więc niemal pewny.

Ponadto w malowniczym saksońskim miasteczku wystartuje Piotr Żyła, który podczas wczorajszego konkursu w Hinzenbach był najwyżej sklasyfikowanym reprezentantem naszego kraju (zajął siódme miejsce). Na austriackiej Aigner-Schanze obiecujące pojedyncze próby oddawał też Kamil Stoch, dla którego po perypetiach zdrowotnych z kontuzjowanym stawem skokowym w Wiśle, był to pierwszy konkursowy start tego lata. Po słabszej finałowej próbie utytułowany 34-latek był jednak dopiero osiemnasty i na większej skoczni w Klingenthal z pewnością powalczy o poprawę tego rezultatu. Na zdecydowanie lepsze skoki liczy na pewno także Andrzej Stękała, który w Hinzenbach po słabych próbach plasował się na końcu stawki.

Sześcioosobową ekipą na finał Letniego Grand Prix uzupełni najstarszy z naszych kadrowiczów, prawie 35-letni Stefan Hula, który ma za sobą solidne starty w Pucharze Kontynentalnym. Skoczek ze Szczyrku zastąpi więc w składzie najmłodszego z zawodników kadry narodowej, 20-letniego Kacpra Juroszka, który w Hinzenbach wywalczył swoje pierwsze punkty w zawodach narciarskiej elity.

 

Skład reprezentacji Polski na LGP w Klingenthal:

 • Dawid Kubacki (3. miejsce w LGP 2021),
 • Jakub Wolny (6. miejsce w LGP 2021),
 • Piotr Żyła (28. miejsce w LGP 2021),
 • Stefan Hula (31. miejsce w LGP 2021),
 • Andrzej Stękała (46. miejsce w LGP 2021),
 • Kamil Stoch (68. miejsce w LGP 2021).

 

Program LGP w Klingenthal:

 • 1 października 2021 r. (piątek):
  • 17:00 – oficjalny trening,
  • 19:00 – kwalifikacje.
 • 2 października 2021 r. (sobota):
  • 13:15 – seria próbna,
  • 14:15 – konkurs indywidualny.

 

Bartosz Leja,
źródło: PZN / informacja własna

 

Dodaj komentarz