You are currently viewing Tylko dwie Polki na starcie finałowych zawodów Letniego Grand Prix w Klingenthal
Nicole Konderla i Kinga Rajda (fot. Ewa Skrzypiec)

Tylko dwie Polki na starcie finałowych zawodów Letniego Grand Prix w Klingenthal

W finałowych zawodach Letniego Grand Prix kobiet w niemieckim Klingenthal, wystartują dwie reprezentantki Polski. Mimo, że jeszcze podczas zeszłotygodniowych treningów trener Łukasz Kruczek planował dać szansę czterem swoim podopiecznym, ostatecznie na Vogtland Arenie zaprezentują się wyłącznie Kinga Rajda i Nicole Konderla.

 

Do Klingenthal na sto procent pojadą Kinga i Nicole. Nad pozostałymi jeszcze myślę i możliwe iż zdecydujemy w ostatniej chwili. Ale chce by jechały minimum cztery zawodniczki – mówił nam jeszcze pięć dni temu szkoleniowiec Polek podczas zgrupowania w Zakopanem. Tam reprezentantki Polski miały okazję trenować na Wielkiej Krokwi (K-125 / HS-140), co stanowiło bezpośrednie przygotowanie do finałowych zawodów na Vogtland Arenie w Klingenthal, posiadającej te same wymiary.

Skoki podopiecznych w stolicy polskich Tatr zweryfikowały jednak plany trenera Kruczka. Na dużym obiekcie zdecydowanie lepiej od swoich koleżanek radziły sobie wspomniane dwie skoczkinie. I to właśnie 20-letnia Rajda oraz 19-letnia Konderla wezmą udział w finałowych zawodach Letniego Grand Prix kobiet w Klingenthal. Zawodniczki już w piątek (1 października) czekają oficjalne treningi i kwalifikacje, a w sobotę (2 października), w przypadku przebrnięcia rundy eliminacyjnej, konkurs indywidualny.

Niestety pozostałe polskie kadrowiczki nie radziły sobie na Wielkiej Krokwi wystarczająco dobrze, aby uzyskać nominację do startu w Niemczech.

Dodajmy, że aktualnie w klasyfikacji generalnej żeńskiego LGP, wyżej sklasyfikowaną Polką jest Kinga Rajda, która z dorobkiem 46 punktów zajmuje w klasyfikacji generalnej 30. miejsce. Zawodniczka ze Szczyrku zapunktowała tego lata w Courchevel (29. miejsce) oraz dwukrotnie w Czajkowskim (11. i 13. miejsce). Nicole Konderla natomiast mając na swoim koncie 17 punktów (za 26. miejsce w Wiśle i 19. w Czajkowskim), plasuje się na 44. miejscu. Liderką cyklu jest Słowenka Ursa Bogataj (520 pkt), która jeszcze przed finałowym konkursem jest już pewna końcowego triumfu.

 

Program LGP kobiet w Klingenthal:

  • 1 października 2021 r. (piątek):
    • 14:00 – oficjalny trening,
    • 16:00 – kwalifikacje.
  • 2 października 2021 r. (sobota):
    • 10:00 – seria próbna,
    • 11:00 – konkurs indywidualny.

 

Bartosz Leja,
źródło: PZN / informacja własna

 

Dodaj komentarz