You are currently viewing Pekin 2022: Igrzyska dla lokalnych kibiców, kwarantanna dla niezaszczepionych sportowców
Logo Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Pekini (fot. Małgorzata Leja)

Pekin 2022: Igrzyska dla lokalnych kibiców, kwarantanna dla niezaszczepionych sportowców

Międzynarodowy Komitet Olimpijski w związku z pandemią koronawirusa ogłosił, że zmagania sportowców podczas zimowych igrzysk w 2022 roku na żywo będą mogli oglądać jedynie kibice z kontynentalnej części Chin. Jednocześnie MKOl wraz z chińskimi organizatorami postanowił, że jedynie zaszczepieni sportowcy nie będą musieli odbywać trzytygodniowej kwarantanny po przybyciu do Pekinu.

 

Podczas zebrania Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego oraz Międzynarodowego Komitetu Paraolimpijskiego, organizator najważniejszej zimowej imprezy czterolecia poinformował o zasadach, które umożliwią przeprowadzenie w sposób bezpieczny dla zdrowia Zimowych Igrzysk Olimpijskich.

Ogłoszone przez MKOl zasady zawierają kluczową informację, mówiącą że wszyscy zaszczepieni sportowcy i uczestnicy igrzysk zostaną odizolowani od pozostałych osób. Uczestnicy olimpijski zmagań, którzy nie zostaną w pełni zaszczepieni, po przybyciu do Pekinu będą musieli odbyć aż 21 dniową kwarantannę. Ponadto bilety dla kibiców będą sprzedawane wyłącznie mieszkańcom kontynentalnej części Chin, którzy spełniają podane przez MKOl wymogi dotyczące szczepień. Konkretne informacje dotyczące procedur dla kibiców z Chin oraz szczegóły sprzedaży biletów są obecnie omawiane i opracowywane i zostaną ogłoszone niezwłocznie po ich zakończeniu.

Trudno więc wyobrazić sobie inny scenariusz, niż zwolnienie polskich skoczków, a także zawodników pozostałych nacji z obowiązku trzytygodniowej kwarantanny. Biało-Czerwoni zaszczepili się w maju bieżącego na stadionie PGE Narodowym w Warszawie.

Zarówno MKOl, jak i Komitet Paraolimpijski z zadowoleniem przyjmują decyzję o zezwoleniu na sprzedaż biletów wyłącznie osobom mieszkającym w Chinach. Jednogłośnie stwierdzili, że należy wprowadzić ograniczenia dotyczące kibiców spoza Chin, aby zapewnić bezpieczne przeprowadzenie igrzysk podczas tegorocznej zimy.

Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Pekinie zostaną rozegrane w dniach od 4 do 20 lutego 2022 roku. Przypomnijmy, że tytułów olimpijskich w skokach narciarskich, wśród mężczyzn bronić będą Andreas Wellinger i Kamil Stoch. Ponadto przed czterema laty w południowokoreańskim Pjongczangu po złoto sięgnęła męska drużyna Norwegii, a w indywidualnym konkursie kobiet najlepsza okazała się Maren Lundby.

Terminarz zawodów na skoczniach w Zhangjiakou podczas igrzysk w Pekinie (czasu polskiego):

  • Kwalifikacje mężczyzn HS 106 – 05.02.2022, godz. 7:20
  • Konkurs indywidualny kobiet HS 106 – 05.02.2022, godz. 11:45
  • Konkurs indywidualny mężczyzn HS 106 – 06.02.2022, godz. 12:00
  • Konkurs drużyn mieszanych HS 106 – 07.02.2022, godz. 12:45
  • Kwalifikacje mężczyzn HS 140 – 11.02.2022, godz. 12:00
  • Konkurs indywidualny mężczyzn HS 140 – 12.02.2022, godz. 12:00
  • Konkurs drużyn mężczyzn HS 140 – 14.02.2022, godz. 12:00

 

Anna Fergisz,
źródło: Olympics.com / Twitter

 

Dodaj komentarz