You are currently viewing Rajda pod wrażeniem dużej skoczni w Klingenthal, Konderla nie polubiła Vogtland Areny
Kinga Rajda w Klingenthal (fot. Julia Piątkowska)

Rajda pod wrażeniem dużej skoczni w Klingenthal, Konderla nie polubiła Vogtland Areny

Do ostatniego konkursu Letniego Grand Prix w skokach narciarskich awansowały obie startujące w Klingenthal reprezentantki Polski – Kinga Rajda i Nicole Konderla. Podopieczne Łukasza Kruczka pozytywnie oceniają starty w piątkowych treningach i kwalifikacjach, a na kończące letni sezon zawody mają wspólny cel. – Brakowało mi takich dużych obiektów – przyznaje osiemnasta na Vogtland Arenie (HS-140) Rajda.

 

Mieszane odczucia Polek do skoczni w Klingenthal

Klingenthal VogtlandArena 2021 fotJuliaPiatkowskaNOC 300x200 - Rajda pod wrażeniem dużej skoczni w Klingenthal, Konderla nie polubiła Vogtland Areny
Vogtland Arena po zmroku (fot. Julia Piątkowska)

Zarówno Nicole Konderla, jak i Kinga Rajda debiutują na niemieckim obiekcie. Pierwsza z nich nie zaprzyjaźniła się jeszcze ze skocznią w Klingenthal. W treningach zajęła odpowiednio 23. i 42. miejsce (109,0 / 100,5 m), z kolei w kwalifikacjach – 24. lokatę (111,0 m). – Pierwszy raz tu jestem i szczerze mówiąc nie przypadł mi ten obiekt do gustu. Może dlatego, że wyłapuje mój największy błąd – oceniła 19-latka, kontynuując: – Na progu te skoki wyglądają całkiem okej, teraz problem pojawia się w pierwszej fazie, aby tam „odlecieć”. Jest tam dużo powietrza, a ja zostaje w takiej pozycji w locie, że te metry są nieciekawe – stwierdziła Konderla.

Nieco odmienne zdanie ma bardziej doświadczona Kinga Rajda. W treningach zajmowała 17. i 34. pozycję (113,0 / 100,0 m), zaś w kwalifikacjach – 18. (115,0 m). – Treningi były bardzo fajne. W kwalifikacjach trochę brakowało szczęścia do warunków – przyznała Rajda, której skocznia w Klingenthal zdecydowanie bardziej odpowiada. – Brakowało mi takich dużych obiektów, treningów też nie miałyśmy za dużo na takich skoczniach. Jest to zupełnie inne skakania i jest naprawdę świetnie – oceniła.

 

Polki pozytywnie oceniają sezon letni

Nicole Konderla Klingenthal2021 fotJuliaPiatkowska 300x200 - Rajda pod wrażeniem dużej skoczni w Klingenthal, Konderla nie polubiła Vogtland Areny
Nicole Konderla (fot. Julia Piątkowska)

Zawody w Klingenthal są ostatnimi w letnim kalendarzu zawodów w skokach narciarskich. Do Niemiec udały się jedynie dwie podopieczne Łukasza Kruczka, mimo iż jeszcze podczas zeszłotygodniowych treningów w Zakopanem szkoleniowec Biało-Czerwonych planował dać szansę czterem swoim zawodniczkom. Niestety pozostałe reprezentantki Polski nie spisywały się za dobrze na Wielkiej Krokwi i szansę dostały jedynie Nicole Konderla i Kinga Rajda, które znacznie wyróżniły się podczas treningów w stolicy polskich Tatr.

Obie zawodniczki pozytywnie oceniają pracę wykonaną w ostatnich miesiącach. – Dobrze przepracowałam sezon letni, ale jest jeszcze sporo pracy przez te dwa miesiące do zimy – przyznała 19-letnia Konderla. Rajda również z uśmiechem na twarzy może kończyć letni sezon: – Wykonałam świetną pracę z psychologiem. Zupełnie inaczej działam pod wpływem emocji. Fizycznie również zrobiłam duży postęp. Lato bardzo na plus – oceniła 20-latka. Przed finałowym konkursem na Vogtland Arenie podopieczne Łukasza Kruczka obierają jeden prosty cel, który jednak jak doskonale wiemy, nie jest łatwy do zrealizowania. – Chcę zakończyć sezon oddając dwa dobre skoki – mówiły zgodnie.

 

Kinga Rajda głodna skakania na dużych obiektach.

Podczas treningów przeprowadzanych pomiędzy zimowymi sezonami, Polki nie miały zbyt wiele okazji do skakania na dużych obiektach. Kinga Rajda przyznaje nam jednak, że to przede wszystkim większe skocznie sprawiają jej więcej satysfakcji. – Chciałabym, aby więcej było takich skoczni w kalendarzu Pucharu Świata. Jest to duże urozmaicenie i jeszcze większa przyjemność startowania w zawodach – przyznaje obecnie najlepiej spisująca się polska skoczkini. Rajda idzie o krok dalej, mówiąc „tak” obiektom „mamucim”. – Byłabym skłonna walczyć o loty dla kobiet. Może nie mam tam dużo do mówienia bo nie jestem czołówką Pucharu Świata, ale jeśli miałabym oddać swój głos, to oczywiście byłabym na tak – podsumowuje 20-latka.

 

Program na sobotni konkurs LGP kobiet w Klingenthal:

  • 10:00 – seria próbna,
  • 11:00 – konkurs indywidualny.

 

korespondencja z Klingenthal, Julia Piątkowska
+ Anna Fergisz

 

Dodaj komentarz