You are currently viewing Transmisje skoków narciarskich w TVN i Eurosporcie już od najbliższej zimy!
(fot. SkokiPolska)

Transmisje skoków narciarskich w TVN i Eurosporcie już od najbliższej zimy!

Nadchodzą wielkie zmiany w transmisjach skoków narciarskich w Polsce! Prawa do relacji telewizyjnych najbardziej popularnej w Polsce zimowej dyscypliny sportu, przejęła Grupa Discovery. Tym samym, zamiast w TVP, kibice będą mogli śledzić zmagania skoczkiń i skoczków za pośrednictwem TVN, Eurosportu oraz serwisu Player.pl.

 

Jak informuje portal eurosport.tvn24.pl, Discovery Sports na mocy umowy z Infrontem przedłużyło do końca sezonu 2025/2026 prawa do transmisji Pucharu Świata FIS kobiet i mężczyzn, a także Letniego Grand Prix w skokach narciarskich. To oznacza, że prawie wszystkie zawody najwyższej rangi będziemy mogli śledzić wyłącznie na Eurosporcie i otwartym kanale TVN. W pakiet nie wchodzą jedynie konkursy w rumuńskim Rasnovie. Ponadto prawa do transmitowania zawodów rozgrywanych w Szwajcarii i Austrii wynikają z innych umów, jednak także i te imprezy fani obejrzą w wyżej wymienionych stacjach telewizyjnych. Pojawiło się również zastrzeżenie, że kibice obejrzą wszystkie zawody rozgrywane poza Polską, zatem można się spodziewać, że PŚ w Wiśle i Zakopanem jeszcze pojawi się na TVP. Rywalizację na skoczni im. Adama Małysza i Wielkiej Krokwi ujrzymy jednak także w Eurosporcie.

Takie rozstrzygnięcia śmiało można nazwać przełomem, ponieważ od czasów „Małyszomanii”, każde pucharowe konkursy kibice mogli śledzić za pośrednictwem Telewizji Polskiej. Tym razem w negocjacjach skuteczniejsza okazała się oferta Grupy Discovery. Wśród punktów kulminacyjnych zimowej transmisji będą nie tylko weekendowe zawody Pucharu Świata, ale także Turniej Czterech Skoczni oraz Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Pekinie.

Na pierwszym miejscu zawsze stawiamy polskich widzów i inwestujemy, aby pokazywać im najważniejsze wydarzenia sportowe świata! Od lat budujemy i rozwijamy portfolio praw sportowych, a dyscypliny zimowe zawsze zajmowały w nim szczególne miejsce. Jestem bardzo szczęśliwa, że w nadchodzących latach wszyscy Polacy będą mogli z zapartym tchem oglądać starty naszych skoczków w TVN, Eurosporcie i Playerze. Skoki to podstawa sportowej zimy, ale nasza propozycja dla widzów jest kompleksowa i gwarantuje tysiące godzin transmisji z wielu pasjonujących dyscyplin – powiedziała Dorota Żurkowska-Bytner, dyrektor Eurosportu w Polsce. – To historyczna zmiana w naszej ofercie programowej. Ucieszą się z niej widzowie naszego głównego kanału i wszyscy fani skoków w Polsce. Damy z siebie wszystko, by zobaczyli tę kultową dyscyplinę w niespotykanej dotąd odsłonie – podkreślił Edward Miszczak, dyrektor programowy TVN.

 

 

źródło: eurosport.tvn24.pl

 

Ten post ma 4 komentarzy

 1. Arek

  Już widzę jak konkurs będzie się ciągnął to pewnie będzie komunikat że dalszy ciąg w playerze
  Komercyjna stacja pewnie zaraz będzie zmieniać ramówkę programu bo skoki
  Pożyjemy zobaczymy

 2. asdfgh

  Ciekawe jak ocenzurują flagi w Wiśle i Zakopanem – lub czy nazwą te wydarzenia zlotem narodowców jak 11.11? Co ilu skoczków będą reklamy… W sumie na samą myśl, jeżeli miałoby to wyglądać jak w niemieckich stacjach – chyba po prostu przeniosę się do internetu na jakieś zagraniczne. Na bank transmisje będą wspólne z eurosportem, a te mnie nigdy nie zachwycały… Cóż takie oto mamy koszta narodowego wpajania disco polo przez TVP…

 3. Dawid

  Już na samym początku dyskryminacja. „Będą mogli…” no właśnie nie będą mogli bo nie oglądam szczujni tvn.

  1. Karolina

   Brawo ❤️

Dodaj komentarz