You are currently viewing Wokół Skoczni #105: Woskowa kopia Krafta, niecodzienne widoki ze skoczni i ślub skoczkini
Stefan Kraft w Courchevel (fot. Julia Piątkowska)

Wokół Skoczni #105: Woskowa kopia Krafta, niecodzienne widoki ze skoczni i ślub skoczkini

Drodzy kibice! Wracamy do Was z kolejną odsłoną podsumowania nieco mniej sportowego, takiego pół-żartem, pół-serio. W #105 Wokół Skoczni sprawdzamy jak wygląda woskowa kopia Stefana Krafta, jakie widoki mają jesienią skoczkowie podczas treningów, a także kto stanął ostatnio na ślubnym kobiercu. Zapraszamy!

 

Kraft x 2

Stefan Kraft to niewątpliwie jeden z najlepszych skoczków narciarskich nie tylko ostatniej dekady, ale także jeden z najbardziej utytułowanych zawodników w historii całej dyscypliny. O popularności popularności 28-latka w Austrii może świadczyć fakt, że doczekał się on swojej wiernej kopii w wiedeńskim muzeum figur woskowych Madame Tussauds. Jak uważacie, czy figura jest podobna do oryginału?

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez kraftstefan (@kraftstefan)

 

Damjan pojedzie na igrzyska

Duży sentyment do skoków narciarskich mają także Słoweńcy. Nie może więc dziwić wybór Jerneja Damjana na szefa delegacji olimpijskiej. Były 38-letni skoczek będzie pełnił taką funkcję podczas zbliżających się Zimowych Igrzysk Olimpijski w Pekinie. Czy przyniesie szczęście swoim rodakom?

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Jernej Damjan (@jernejdamjan)

 

Geiger narciarzem roku w Niemczech

Na spore wyróżnienie zasłużył także niemiecki zawodnik Karl Geiger. Bawarczyk z Oberstdorfu minionej zimy nie mógł wystartować we wszystkich konkursach Pucharu Świata, jednak podczas najważniejszych imprez sezonu spisywał się znakomicie. O tym świadczy tytuł mistrza świata w lotach zdobyty w Planicy, a także srebrny i brązowy medal z mistrzostw świata z rodzinnej miejscowości. Dzięki tym osiągnięciom 28-latek został wybrany przez Niemiecki Związek Narciarski narciarzem minionego roku.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez DSV_Nordisch (@dsv_nordisch)

 

Norwescy skoczkowie na placu budowy

W bardziej roboczej odsłonie mogliśmy niedawno zobaczyć norweskich skoczków, którzy sprawdzali postępy prac trwających w Trondheim. Halvor Egner Granerud i Johann Andre Forfang wizytowali obiekty Granåsen, które powstają od podstaw pod kątem mistrzostw świata w narciarstwie klasycznym w 2025 roku.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Hopplandslaget (@hopplandslaget)

 

Śnieg na skoczniach w Eisenerz

Podczas gdy wczoraj na skoczniach w Zakopanem pojawił się śnieg, dzisiaj biała pokrywa zagościła na obiektach Erzberg Areny w austriackim Eisenerz. Mimo, że wciąż trwa jesień, to mamy wrażenie, że już niebawem takie obrazki będziemy oglądać znacznie częściej. „Winter Is Coming”!

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez ErzbergArena (@erzbergarena)

 

Złapać słoneczną energię…

Tak szybko jak śnieg na skoczniach w Zakopanem się pojawił, tak szybko jednak zniknął. Nasza reprezentantka Joanna Szwab postanowiła więc skorzystać z promieni jesiennego słońca (mamy nadzieję, że jednak nie ostatnich) i zaczerpnąć nieco „słonecznej energii”. Oby zimą przyniosła efekty! PS. Fani skoków z pewnością dostrzegą z tyłu Wielka i Średnią Krokiew.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Aśka Szwab (@a_s.k_a)

 

Fińscy skoczkowie we mgle

Nietypowe widoki zagościły ostatnio na skoczni w Lahti. Trenujących tam fińskich zawodników zaskoczyła… mgła. Trzeba przyznać, że na lądowanie w takich warunkach musi wiązać się z ogromną odwagą. A kibice pamiętają zapewne podobną aurę z norweskiego wzgórza Holmenkollen w Oslo.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Paavo Romppainen (@p.romppainen)

 

Polacy we francuskich Alpach

Z pięknych widoków wokół skoczni mogą się cieszyć także polscy skoczkowie, przebywający aktualnie na zgrupowaniu w Courchevel. Trzeba przyznać, że francuskie Alpy skąpane w jesiennym słońcu robią wrażenie!

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Piotr Żyła (@piotr_zyla_official)

 

Melanie Faisst wyszła za mąż

Nie tylko samymi skokami jednak człowiek żyje… A my sprawdzamy czasami co słychać u byłych przedstawicieli tego pięknego sportu. I okazuje się, że była niemiecka skoczkini Melanie Faisst zdecydowała się na nową drogę życia, które dzielić będzie ze swoim małżonkiem. Zdjęciem z uroczystości podzielił się brat 31-letniej sportsmenki, Manuel, który sam jest zawodnikiem kombinacji norweskiej.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Manuel Faißt (@manufaisst)

 

A psik!

Na koniec kilka słów do alergików. Bo wydaje się, że Pius Paschke zareagował alergicznym kichnięciem właśnie na… promienie jesiennego słońca. Nie martwcie się, nadchodzi zima, a wtedy czynników wywołujących alergiczne objawy jest znacznie mniej. Na zdrowie!

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Pius Paschke (@piuspaschke)

 

zebrał Bartosz Leja

 

Dodaj komentarz