You are currently viewing Ruszyła sprzedaż biletów na Puchar Świata w Zakopanem! Ceny poszły w górę
Puchar Świata w Zakopanem (fot. Anna Trybuś)

Ruszyła sprzedaż biletów na Puchar Świata w Zakopanem! Ceny poszły w górę

Poznaliśmy już szczegóły dotyczące biletów na zawody Pucharu Świata w skokach narciarskich w Wiśle, a teraz wiemy wszystko także o wejściówkach na kolejne pucharowe zmagania, które odbędą się w Zakopanem w dniach 14-16 stycznia 2022 roku.

 

Krokiew zakopane 300x200 - Ruszyła sprzedaż biletów na Puchar Świata w Zakopanem! Ceny poszły w górę
Wielka Krokiew w Zakopanem (fot. Bartosz Leja)

Zawody Pucharu Świata w Zakopanem są od wielu lat wielkim, zimowym, sportowym świętem. Poza zeszłoroczną imprezą, podczas której ze względów pandemicznych na trybunach nie pojawili się kibice, corocznie najlepszych skoczków wspiera wielotysięczny tłum. Morze biało-czerwonych flag oraz głośny doping sprawiają, że to właśnie zmagania na Wielkiej Krokwi im. Stanisława Marusarza (HS-140) zawodnicy mogą się poczuć jak wielcy sportowi bohaterowie.

W całym spektaklu wielką rolę pełnią wspomniani kibice, którzy w licznie kilkunastu tysięcy tworzą w stolicy polskich Tatr niepowtarzalną atmosferę. Po roku przerwy, oni także pojawią się w końcu na trybunach. Podobnie jak w przypadku imprezy w Wiśle, fani muszą się jednak przygotować na wzrost cen biletów. Organizatorzy tłumaczą je zarówno tym, że trybuny nie będą wypełnione tak szczelnie jak zazwyczaj, a także rosnącymi cenami większości towarów w kraju. Warto podkreślić, że w czasie rozgrywanych w 2021 roku zawodów ceny wejściówek wynosiły tyle samo ile tym razem, jednak jak wiemy, finalnie (ze względów pandemicznych) fanów pod Wielką Krokwią zabrakło. W porównaniu jednak choćby do „przedpandemicznego” 2019 roku, w którym kibice mogli z trybun wspierać swoich ulubieńców, ceny są obecnie znacznie wyższe.

Zmagania rozpoczną się 14 stycznia 2022 roku, kiedy to skoczkowie przetestują zakopiański obiekt w trakcie oficjalnych treningów i zmierzą się w kwalifikacjach. Do dyspozycji widzów będą wówczas wszystkie sektory, a cena każdej z wejściówek wyniesie 100 zł. Zarówno w trakcie sobotniej rywalizacji drużynowej, jak i niedzielnych zmagań indywidualnych, ceny będą znacznie wyższe. Za najtańsze bilety na dolne trybuny stojące (C, D) będzie trzeba zapłacić 200 złotych za każdy konkursowy dzień. Wejściówki na górne trybuny stojące, na których kibice nieco lepiej będą mogli śledzić wyjście z progu oraz pierwszą fazę lotu zawodników, będą się wiązać z wydatkiem 250 zł. Obecność na trybunie T (siedzącej) usytuowanej przy wybiegu po lewej stronie skoczni (patrząc od dołu) to koszt 400 zł. Na najbardziej wymagających będzie czekał mieszczący się na wprost zeskoku sektor premium P (siedzący). Obecność na nim i możliwość skorzystania z cateringu wiąże się z wydatkiem 750 zł. 

Zakopane WielkaKrokiew kibice2 300x200 - Ruszyła sprzedaż biletów na Puchar Świata w Zakopanem! Ceny poszły w górę
Kibice na Wielkiej Krokwi (fot. Julia Piątkowska)

Jak zastrzegają organizatorzy, w ofercie nie będzie żadnych biletów ulgowych dla młodszych kibiców. Każda osoba, bez względu na wiek, musi więc posiadać ważny bilet wstępu na imprezę. Ponadto w związku z trwającym stanem pandemicznym, całe wydarzenie będzie dostosowane do funkcjonujących wówczas przepisów związanych z zagrożeniem wirusem COVID-19. „Uczestnicy Imprezy zobowiązani są do przestrzegania i zachowania wszelkich zasad obowiązujących w momencie rozgrywania zawodów – zachowania dystansu społecznego, zasłaniania ust i nosa, itp. Niestosowanie się do obowiązujących zasad skutkowało będzie odmową wstępu lub usunięciem z terenu Imprezy, bez prawa zwrotu kosztów biletów” – czytamy na stronie imprezy w treści tzw. Klauzuli COVID-19.

Wejściówki można już nabyć za pośrednictwem oficjalnego sklepu Tatrzańskiego Związku Narciarskiego będącego organizatorem Pucharu Świata w Zakopanem pod adresem www.shop-tzn.pl. Sprzedaż biletów ruszyła 26 października, a planowane zakończenie dystrybucji jest przewidziane najpóźniej na 12 grudnia. Dodajmy, że wejściówki na zakopiańskie skoki są imienne. Ponadto  wstęp na zawody będą mieli wyłącznie kibice posiadający status osoby zaszczepionej przeciw COVID-19 zgodnie z obowiązującymi na dzień rozgrywania zawodów przepisami lub będą na dzień rozgrywania zawodów posiadać status ozdrowieńca. Odpowiednie oświadczenie w tej kwestii trzeba będzie złożyć już w momencie zakupu biletów. Aktualnie z tych obowiązków zwolnione są dzieci do lat 12. Organizatorzy poinformowali też, że w przypadku wystąpienia najgorszego koronawirusowego scenariusza i odwołania zawodów, kibice mogą liczyć na zwrot kosztów zakupu biletów.

Przypomnijmy, że w poprzednim sezonie zimowym skoczkowie gościli na Pucharze Świata w Zakopanem dwukrotnie. Podczas styczniowej rywalizacji drużynowej, najlepsi okazali się Austriacy (Hayboeck, Hoerl, Aschenwald, Huber), drugie miejsce zajęli Polacy (Żyła, Stoch, Stękała, Kubacki), a trzecie Norwegowie (Tande, Granerud, Lindvik, Johansson). Konkurs drużynowy padł z kolei łupem Mariusa Lindvika, któremu na podium towarzyszyli Anze Lanisek i Robert Johansson. Po odwołaniu próby przedolimpijskiej w chińskim Zhangjiakou, Zakopane przejęło także jeden z lutowych weekendów. Wówczas w pierwszym dniu zmagań wygrał Ryoyu Kobayashi, drugi był Andrzej Stękała, a trzeci Lindvik. Drugiego dnia ze zwycięstwa cieszył się Halvor Egner Granerud, w czołową trójkę uzupełnili Lanisek i Johansson.

 

Ceny biletów na PŚ w Zakopanem:

 • 14 stycznia 2022 r., piątek (kwalifikacje):
  • 100 zł – wszystkie sektory.
 • 15 stycznia 2022 r., sobota (konkurs drużynowy):
  • sektor A (stojący) – 250 zł,
  • sektor B (stojący) – 250 zł,
  • sektor C (stojący) – 200 zł,
  • sektor D (stojący) – 200 zł,
  • sektor T, trybuna (siedzący) – 400 zł,
  • sektor P, premium (siedzący) – 750 zł.
 • 16 stycznia 2022 r., niedziela (konkurs indywidualn):
  • sektor A (stojący) – 250 zł,
  • sektor B (stojący) – 250 zł,
  • sektor C (stojący) – 200 zł,
  • sektor D (stojący) – 200 zł,
  • sektor T, trybuna (siedzący) – 400 zł,
  • sektor P, premium (siedzący) – 750 zł.

 

Sektory na skoczni w Zakopanem:

sektory skocznia zakopane 664x1024 - Ruszyła sprzedaż biletów na Puchar Świata w Zakopanem! Ceny poszły w górę

 

Bartosz Leja,
źródło: worldcup-zakopane.pl

 

Ten post ma jeden komentarz

 1. Robert

  Chcą się odkuć za pandemię. Szkoda tylko, że nie biorą pod uwagę, że każdy coś stracił przez pandemię. Takie podwyżki, to kompletny brak przyzwoitości. Proponuję ogólny bajkot imprezy.

Dodaj komentarz