You are currently viewing MP Zakopane: Josephine Pagnier wygrywa konkurs, Kamila Karpiel ze złotym medalem!
Podium konkursu, od lewej: Konderla, Karpiel, Rajda (fot. Julia Piątkowska)

Josephine Pagnier okazała się najlepszą zawodniczką mistrzostw Polski na Średniej Krokwi (K-95 / HS-105) w Zakopanem. To jednak nie Francuzka sięgnęła oczywiście po złoty medal krajowego czempionatu. Złoto, po raz trzeci w karierze wywalczyła reprezentantka polskiej kadry narodowej, Kamila Karpiel. Srebro zdobyła Nicole Konderla, a brąz Kinga Rajda.

Po pierwszej serii konkursowej liderką konkursu była Josephine Pagnier, która poszybowała 97 metrów, ustanawiając tym samym żeński rekord Średniej Krokwi na igelicie. W finale 19-letnia skoczkini z Francji postawiła kropkę nad i – skacząc 100,5 metra po raz kolejny zapisała się w rekordowej tabeli i wygrała dzisiejszą rywalizację kobiet w Zakopanem.

Jeszcze przed konkursem wiadomo było jednak, że o ile zawodniczki z zagranicy powalczą o udział w ceremonii kwiatowej, to w narciarskiej batalii o medale krajowego czempionatu zmierzą się tylko Polki. A dzisiaj najmocniejszą z naszych kadrowiczek była Kamila Karpiel, która wyraźnie wydaje się wracać do solidnej formy z poprzednich sezonów. Niespełna 20-letnia skoczkini z Długopola w pierwszej serii skoczyła 94,5 metra i przegrywała tylko z Pagnier. W finale uzyskała 96 metrów i bardzo pewnie wywalczyła trzeci w karierze złoty medal mistrzostw Polski w warunkach letnich.

Awans z szóstej na trzecią pozycję wywalczyła kolejna reprezentantka Francji, Julia Clair. Doświadczona 27-latka, która w swoim dorobku ma nawet podium zawodów Pucharu Świata, w pierwszej serii skoczyła tylko 86,5 metra, jednak w finale poszybowała 100,5 metra ustanawiając rekord obiektu (który później wyrównała triumfatorka).

Tuż za podium wylądowała kolejna z Polek, Nicole Konderla. W pierwszej serii 19-latka skoczyła 93 metry i była trzecia, jednak podczas finałowej 95,5 metrowej próby miała problemy przy lądowaniu, co wiązało się z niższymi notami za styl i spadkiem na czwartą pozycję. To jednak dało podopiecznej trenera Łukasza Kruczka srebrny medal mistrzostw Polski. Kinga Rajda określana główną faworytką do złota, po skokach na 86,5 i 97 metrów zajęła ostatecznie piątą pozycję i zgarnęła brązowy krążek.