You are currently viewing Joanna Szwab zapowiada koniec kariery: „Przede mną ostatnia zima”
Joanna Szwab (fot. Evgeniy Votintsev)

Joanna Szwab zapowiada koniec kariery: „Przede mną ostatnia zima”

Joanna Szwab tuż po zakończeniu Letnich Mistrzostw Polski w Zakopanem za pośrednictwem jednego ze swoich portali społecznościowych ogłosiła bardzo ważną decyzję. 24-letnia kadrowiczka Łukasza Kruczka zapowiedziała, że zima 2021/2022 będzie ostatnim sezonem w jej karierze.

 

Joanna Szwab podczas czwartkowego konkursu Letnich Mistrzostw Polski zajęła 9. lokatę, będąc jednocześnie 5. najlepszą zawodniczką wśród Polek. Po zakończeniu zawodów ogłosiła bardzo ważną decyzję. 24-letnia skoczkini zapowiedziała, że po zakończeniu sezonu olimpijskiego zakończy karierę aktywnej skoczkini narciarskiej. – Ostatnia zima przede mną. Mam nadzieję, że pozwolę sobie tę długą historię zapamiętać pozytywnie. Zostańcie ze mną jeszcze pół roku – czytamy we wpisie zawodniczki na Instagramie.

Joanna Szwab w zawodach najwyższej rangi zadebiutowała podczas zawodów drużyn mieszanych w Lillehammer w 2013 roku. Była również pierwszą w historii Polką, która oddała skok w Pucharze Świata. Przez 8 lat nie udało się jej jednak ani razu zameldować w czołowej trzydziestce pierwszoligowych zmagań. Najbliżej zdobycia pucharowych punktów była w sezonie 2019/2020 podczas jednego z konkursów w rumuńskim Râșnovie. 

24-letnia zawodniczka z Chochołowa ma za sobą występ w konkursie drużynowym Mistrzostwach Światach w Oberstdorfie w 2021 roku. Podczas niemieckiego czempionatu razem z Anną Twardosz, Kingą Rajdą i Kamilą Karpiel, zajęła 7. lokatę. Joanna Szwab dwukrotnie stawała na podium zawodów Pucharu Kontynentalnego, a w drugoligowym cyklu najwyżej sklasyfikowana została na 14. pozycji w sezonie 2013/2014.

Szwab jest kolejną zawodniczką, która zapowiedziała zakończenie kariery po sezonie olimpijskim. Decyzję o odwieszeniu nart na kołek zapowiedziała wcześniej również Słowenka Spela Rogelj, o czym pisaliśmy TUTAJ>>>.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Aśka Szwab (@a_s.k_a)

 

Weronika Brodowska,
źródło: Instagram

 

Dodaj komentarz