You are currently viewing Duży dziennikarski transfer na linii TVP-TVN. Sebastian Szczęsny zajmie się skokami w Grupie Discovery!
Sebastian Szczęsny w rozmowie z Krzysztofem Biegunem (fot. Julia Piątkowska)

Duży dziennikarski transfer na linii TVP-TVN. Sebastian Szczęsny zajmie się skokami w Grupie Discovery!

Niecały miesiąc temu dowiedzieliśmy się o wielkiej zmianie na rynku transmisji skoków narciarskich w Polsce. Pełne prawa uzyskała Grupa Discovery, która nie zdecydowała się na zasadach sublicencji udzielić ich Telewizji Polskiej. To oznacza, że od sezonu 2021/2022 kibice będą mogli śledzić większość zawodów wyłącznie w otwartym kanale stacji TVN. Dziś portal Wirtualnemedia.pl poinformował ponadto o ważnym dziennikarskim transferze na linii TVP-TVN.

 

Zgodnie z dzisiejszymi informacjami, znany komentator skoków narciarskich Sebastian Szczęsny, od sezonu olimpijskiego 2021/2022 będzie zajmował się tą dyscypliną sportu już nie w Telewizji Polskiej, a w Grupie Discovery. Tym samym zapowiada się jedna z najbardziej znaczących zmian barw w dziennikarstwie sportowym w ostatnich latach. Warto zaznaczyć, że obok legendarnego Włodzimierza Szaranowicza, Szczęsny jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych twarzy i jednym z najbardziej rozpoznawalnych głosów w redakcji sportowej TVP. To właśnie 49-letni polski dziennikarz ma w swoim dorobku największą liczbę skomentowanych konkursów skoków narciarskich w XXI wieku.

Współpraca Sebastiana Szczęsnego z Telewizją Polską trwała niemal 15 lat. Wcześniej znany był on także jako dziennikarz radiowy RMF FM. Dodajmy, że jako dziennikarz sportowy zajmował się nie tylko komentowaniem skoków narciarskich, przeprowadzaniem wywiadów z zawodnikami i obecnością w studiu jako ekspert, ale w kręgu jego zainteresowania były także inne dyscypliny, w tym boks, kolarstwo, podnoszenie ciężarów czy narciarstwo alpejskie.

Teraz w związku z medialnym transferem, o którym nieoficjalnie dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl, głos Szczęsnego usłyszymy także podczas zawodów skoków narciarskich transmitowanych w TVN. Przypomnijmy, że do tej pory Grupa Discovery relacjonowała zawody Pucharu Świata w Eurosporcie, gdzie najczęściej rolę komentatorów pełnili Marek Rudziński oraz Igor Błachut. Podczas telewizyjnej realizacji narciarskich zmagań, Sebastiana Szczęsnego będziemy mogli oglądać w studio, które będzie prowadził wraz z Damianem Michałowskim, czyli prowadzącym poranny program „Dzień dobry TVN”. Dodajmy, że 33-latek także ma na swoim koncie doświadczenie radiowe, a w swoim dziennikarskim dorobku prowadzenie serwisów sportowych Radia TOK FM oraz Radia ZET.

Na medialne informacje postanowił dziś zareagować sam zainteresowany. Sebastian Szczęsny na Facebooku potwierdził swój transfer z TVP do TVN, zaznaczając, że jego wielka dziennikarska przygoda rozpoczęła się dzięki wspomnianemu już Włodzimierzowi Szaranowiczowi. „Teraz już oficjalnie! Życie lubi zaskakiwać, a najlepiej jak robi to bardzo pozytywnie. Stało się! Zmiany, zmiany! Także u mnie:) Każdy skok w TVN! To i ja zdecydowałem się skoczyć! Mam nadzieję, że polecimy razem!” – napisał 49-latek. „Jeden etap się kończy, kolejny etap się zaczyna” – skwitował.

„Duet naszych prowadzących to doskonałe połączenie wielkiego doświadczenia w dziennikarstwie sportowym, wiedzy, poczucia humoru i energii. Intensywnie pracujemy, by wszyscy miłośnicy skoków narciarskich w Polsce mogli znaleźć w naszych studiach coś dla siebie – rozmowy ze skoczkami i trenerami, analizy ekspertów, materiały zza kulis Pucharu Świata… Już nie możemy doczekać się początku sezonu!” – podkreślił Edward Miszczak, dyrektor programowy TVN.

Jak informuje TVN, dziennikarze będą rozmawiać z zaproszonymi do studia gośćmi oraz ekspertkami i ekspertami (zarówno obecnymi na miejscu, jak i online), łączyć się z reporterami, analizować najważniejsze wydarzenia i występy Polaków, odkrywać przed widzami tajemnice skoczni, a także pokazywać uwagi i reakcje fanów w mediach społecznościowych. W każdym tygodniu będą gościli znakomite postaci związane ze skokami narciarskimi. W specjalnym interaktywnym studio TVN wykorzystane zostały nowoczesne technologie. Widzowie zobaczą „teleportacje” ekspertów i skoczków, czy grafiki AR (w rozszerzonej rzeczywistości, z ang. augmented reality), które pozwolą w nowoczesny i efektowny sposób przedstawiać informacje o sportowcach oraz ich wyniki z bieżących zawodów oraz klasyfikacji generalnej. Do prezentacji licznych materiałów wideo, wywiadów, relacji pogodowych oraz wpisów w mediach społecznościowych posłużą specjalne wirtualne ekrany funkcyjne. Łączenia ze studiem będą realizowane przed konkursami oraz po zawodach.

W sezonie 2021/2022 większość pucharowych zmagań będzie dostępna na antenie TVN. W TVP obejrzymy zawody w Wiśle i Zakopanem, igrzyska olimpijskie w Pekinie, a także mistrzostwa świata w lotach w Vikersund. Te zmagania będą jednak dostępne również na antenach Eurosportu. Pierwsze zawody Pucharu Świata w skokach narciarskich w sezonie 2021/22 rozegrane zostaną w Niżnym Tagile od 19 do 21 listopada. Sobotnie i niedzielne konkursy indywidualne transmitowane będą w TVN, Eurosporcie 1 i Playerze. Eurosport i serwis player.pl pokażą na żywo dodatkowo piątkowe kwalifikacje.

 

Więcej o zmianach w transmisjach skoków narciarskich czytajcie TUTAJ:

 

źródło: wirtualnemedia.pl / Facebook / prasa.tvn.pl

 

Dodaj komentarz